تسمه نقاله و کاربرد آن در گریتینگ

تاریخ به روز رسانی : بهمن ۷, ۱۴۰۰ @

فهرست مطالب

کمربند، میانبند

 

تسمه نقاله (به انگلیسی : conveyors grating) با پیشرفته شدن صنایع، نیاز به جابجایی تجهیزات و وسایل بدون دخالت دست، افزایش یافت. با پیدایش سیستم تسمه نقاله و طراحی بهینه آن، سرعت در جابه جایی وسایل و تجهیزات و به طور کلی محصولات یک کارخانه افزایش یافته است. در واقع تسمه نقاله از یک سیستم متحرک و یک نوار تحت عنوان تسمه تشکیل شده است‌. با به حرکت در آمدن میانبند توسط موتور گیربکس تعبیه شده در آن وسایل و تجهیزات قرار گرفته بر روی آن به حرکت در می‌آید. مواد به کار رفته در میانبند نقاله بیانگر کیفیت به کار رفته در آن است. کمربند موجود با استفاده از موادی همچون کائوچو و منجید ساخته شده است. همچنین به جهت مقاوم سازی کمربند از رشته‌های فولادی نیز استفاده می‌شود.

 

قیمت انواع تسمه نقاله در شرکت فلات اراک

 

صفحه مشبک تسمه در تسمه و تسمه در نیم تسمه

در واقع گریتینگ نوعی از شبکه‌های فولادی و یا فایبرگلاس است که مقاومت بالایی از خود به معرض نمایش می‌گذارند. این شبکه‌ها علاوه بر مقاومت بالا توانایی عبور نور و هوا را نیز از خود دارند. در واقع گریتینگ ها از قطعات و اتصال دهنده‌هایی ساخته می‌شوند که از طریق جوش و یا پرس به یکدیگر متصل می‌گردند. گریتینگ ها در محل‌های متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از انواع گریتینگ می‌توان به گریتینگ تسمه در تسمه، گریتینگ تسمه در نیم تسمه، گریتینگ فلزی و… اشاره کرد.

 

گریتینگ تسمه در تسمه

گریتینگ تسمه در تسمه به گریتینگی اطلاق می‌شود که قسمت‌های عرضی و طولی آن به صورت میانبند های فولادی کامل ساخته شده باشند. این گریتینگ ها از مقاومت بالایی در برابر خوردگی و سایش برخوردار هستند. در گریتینگ تسمه در نیم تسمه قطعات طولی گریتینگ که در امتداد اصلی کانال قرار دارند، به صورت یک متری به یکدیگر متصل شده و طول مورد نیاز را ایجاد می‌کنند. این قطعات طولی به صورت نیم تسمه به یکدیگر متصل می‌شوند. قطعات عرضی گریتینگ به صورت کمربند کامل در کنار قطعات طولی به یکدیگر پرس می‌شوند. پس از انجام عملیات پرس، قطعات به یکدیگر جوش داده شده و گریتینگ تسمه در نیم تسمه را ایجاد می‌کنند.

 

تسمه نقاله چیست؟

با پیشرفته شدن صنایع، نیاز به جابجایی تجهیزات و وسایل بدون دخالت دست، افزایش یافت. با پیدایش سیستم کمربند نقاله و طراحی بهینه آن، سرعت در جابه جایی وسایل و تجهیزات و به طور کلی محصولات یک کارخانه افزایش یافته است. در واقع میانبند گونیا از یک سیستم متحرک و یک نوار تحت عنوان تسمه تشکیل شده است‌. با به حرکت در آمدن تسمه توسط موتور گیربکس تعبیه شده در آن وسایل و تجهیزات قرار گرفته بر روی آن به حرکت در می‌آید. مواد به کار رفته در کمربند گونیا بیانگر کیفیت به کار رفته در آن است.

 

میانبند موجود با استفاده از موادی همچون کائوچو و منجید ساخته شده است. همچنین به جهت مقاوم سازی میانبند از رشته‌های فولادی نیز استفاده می‌شود. کائوچو در واقع همان پلاستیک طبیعی است که وظیفه آن افزایش مقاومت منجید در برابر لوازم و وسایل قرار گرفته بر روی آن‌ها است. همانطور که گفته شد، کمربند گونیا شده وسیله برای جابجایی وسایل و بسته بندی‌ها است. به همین دلیل در اکثر صنایع موجود و همچنین سوپر مارکت ها به جهت نقل و انتقال سریع از کمربند نقاله استفاده می‌کنند.

 

ساخت میانبند گونیا

همانطور که گفته شد، ساخت میانبند گونیا به جهت نقل و انتقال سریع محصولات است. در ساخت کمربند گونیا شده باید نکات زیادی را در نظر گرفت که در ادامه بع توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت. تسمه‌های لاستیکی به جهت حمل و نقل مواد ساینده داغ مانند کک، آهک و… به کار می‌روند از این رو باید قابلیت تحمل دمای ۱۷۰ درجه سانتیگراد را داشته باشند.

همچنین باید در دمای محیطی ۵۰ درجه عملکرد خوبی از خود نشان دهد. مقاومت در برابر سایش نیز عامل دیگری است که در طراحی کمربند گونیا باید در نظر گرفته شود. به طور کلی در ساخت میانبند گونیا باید به سه بخش پرداخته شود. که این سه بخش عبارتند از پوشش بالا، لاشه تسمه و پوشش پایین. پوشش‌های بالا و پایین از لاستیک الاستومر ساخته شده‌اند.

هدف از ساخت این پوشش‌ها، حفاظت از لاشه تسمه در برابر عوامل محیطی و سایش است. لاشه تسمه در حد فاصل بین دو پوشش قرار دارد. جنس لاشه می‌تواند پارچه بافته شده چند تکه، پارچه آغشته شده با pvc یا اصطلاحاً میانبند گونیا شده pvc و یا کابل فولادی باشد. وظیفه لاشه تسمه ایجاد قدرت، مقاومت در برابر تنش‌های کششی، تحمل وزن محموله، ایجاد پیوستگی در مسیر، انتقال قدرت به بخش‌ها مختلف و… است.

 

قیمت میانبند گونیا

همانطور که میدانید عوامل متعددی در قیمت تسمه نقاله یا Conveyors مؤثر است. عواملی مانند متریال به کار رفته در آن، نیروی کششی Conveyors ، پوشش لاستیکی بالای نوار، نوع آج به کار رفته در Conveyors و بسیاری از عوامل دیگر سبب افزایش یا کاهش قیمت میانبند گونیا خواهد شد.

به طور مثال در بسیاری از شرکت‌ها به منظور کاهش هزینه‌ها کائوچو را که ماده اصلی روکش میانبند گونیا به شمار می‌آید، با زغال سنگ ترکیب می‌کنند. این شرکت‌ها در واقع با کاهش کیفیت متریال به کار رفته در تسمه سعی در کاهش قیمت تسمه نقاله خواهند داشت.

البته باید در نظر داشت که تمامی موارد مهم در انتخاب میانبند گونیا به مقدار کائوچو به کار رفته در آن وابسته خواهد بود. چرا که کائوچو ماده اصلی است که وظیفه آن افزایش مقاومت در برابر سایش، در برابر حرارت است.

در صورتی که ترکیب کائوچو و زغال سنگ که ماده تی ترد به شمار می‌آید از درصد بالایی زغال سنگ استفاده شود، شاهد کاهش قیمت خواهیم بود اما کیفیت تسمه به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش میابد. به عنوان مثالی دیگر نیروی کششی تسمه در واقع بیانگر ماکزیمم نیرویی است که تسمه تحت نیروی کششی تحمل می‌کند. افزایش این نیرو، نتیجه‌ای جز افزایش قیمت در بر نخواهد داشت.

 

فروش کمربند گونیا

همانطور که گفته شد کیفیت، یکی از عواملی است که در هنگام انتخاب کمربند یا میانبند مناسب باید در نظر گرفته شود. کیفیت نه تنها موجب تغییر قیمت کمربند نقاله می‌شود، بلکه بر فروش آن نیز تأثیر بسیار زیادی دارد. امروزه شرکت‌های چینی با کاهش کیفیت به کار رفته در کمربند نقاله‌ها موجب کاهش قیمت‌ها شده‌اند.

اما باید گفت که این کاهش قیمت، سبب پیدایش تسمه‌هایی بی کیفیت در بازار شده و اطمینان را از مشتریان سلب می‌کنند. کاهش کیفیت در کمربند نقاله در واقع کاهش درصد لاستیک طبیعی در تسمه و همچنین کاهش مقاومت آن در برابر نیروی کششی را در پی خواهند داشت.

بنابراین پس از مدتی استفاده از چنین میانبند گونیاهایی، شاهد فرسایش تدریجی و پس از مدتی پارگی و از بین رفتن تسمه خواهیم بود. آسیب دیدن میانبند نقاله ممکن است هزینه‌های ناشی از خسارات را افزایش دهد. در نتیجه مشکلات بیشتری را متوجه صنعتگران سازد. در واقع فروش انواع میانبند گونیا با کیفیت، مستلزم رعایت افزایش مقاومت در برابر سایش، ثبات جهتی بسیار بالا، مقاومت آب و هوایی مناسب و عدم حساسیت به رطوبت و نم موجود در محیط است.