N.I : شبکه های گریتینگ و هر آنچه که باید در مورد آن باید بدانید

تاریخ به روز رسانی : خرداد ۲۹, ۱۴۰۳ @

فهرست مطالب

شبکه های گریتینگ نوعی از صفحات مشبک است که از جنس های مختلفی بنا به نوع استفاده تولید می شوند. جنس این صفحات می تواند فلزی، فولادی یا فایبر گلاس باشد. که بنا بر جنس ماده تولید شده به نام های گریتینگ فلزی، گریتینگ  و  فولادی خوانده می شوند.امروزه کاربرد شبکه های توری شکل در صنایع، شهرسازی، پتروشیمی، و… بسیار فراوان شده است.

عوامل مختلفی بر قیمت گریتینگ تاثیر گذار است. از جمله مواردی که قیمت این صفحات مشبک را تعیین می کند یکی جنس گریتینگ، تعداد تسمه های باربر، نوع گریتینگ، وزن گریتینگ و شرکت تولید کننده آن است. به علت کاربرد فراوان گریتینگ در موارد مختلف شرکت های بسیاری اقدام به تولید آن کرده اند. در این مقاله سعی شده است تا درباره سازه ها و  شبکه های مشبک توضیحاتی داده شود.

 

شبکه های گریتینگ

انواع شبکه های گریتینگ

سازه ها و  شبکه های مشبک برای تحمل بار و برای ساخت راه پله ها در محل هایی استفاده میشود که خطر جمع شدگی گاز در آن وجود دارد. این محل ها مانند: سالن رنگ کارخانه های اتومبیل سازی می باشد. برای مقاومت بیشتر سازه ها و  شبکه های مشبک آن ها را از جنس فلزی و یا غیر فلزی می سازند.

برای این که از خوردگی سازه ها و  شبکه های مشبک در این مکانها جلوگیری شود این شبکه ها را با پوشش گالوانیزه از جنس های مختلف روکش می کنند و البته می توان از پوشش رنگ نیز برای جلوگیری از خوردگی در سازه ها و  شبکه های مشبک استفاده نمود.

ساخت سازه ها و  شبکه های مشبک از تسمه و میلگرد است و به صورت های تسمه در تسمه، تسمه در نیم تسمه، گریتینگ آلومینیومی، گریتینگ کامپوزیتی، گریتینگ استیل و و گریتینگ تسمه در چهار پهلوی تابیده ساخته می شود.امروزه استفاده از انواع گریتینگ در بسیاری از مناطق شهری و مکان های صنعتی رایج شده است.

 

کانال های فولادی مشبک

کانال های مشبک فلزی با توجه به این که در چه مکانهایی مورد استفاده قرار گیرند ساخته و تولید می شوند. اما جنس گروه های مشبک فولادی بر حسب این که این شبکه ها باید تحمل چه وزنی را داشته باشند تولید می شوند.

معمولا جنس تورهای مشبکی که در مکانهای پر رفت و آمد تر است و این گریتینگ ها در باید تحمل وزن زیادی را داشته باشند از فولاد ساخته می شود. شبکه های فولادی گریتینگ را نیز مانند بالا در انواع مختلف تسمه در تسمه، تسمه در نیم تسمه و تسمه در چهار پهلوی تابیده شده ساخته می شود.

 

ساخت کانال های مشبک

این نوع شبکه ها گریتینگ را نیز برای دوام بالاتر و مقاومت در برابر خوردگی با انواع مختلف مواد پوشش گالوانیزه گرم می کنند. برای زیبایی بیشتر سازه ها و  شبکه های مشبک نیز این پوشش را با رنگ های مختلف رنگ آمیزی و زیبا می نمایند.

از این سازه ها و  شبکه های مشبک در سطح معابر شهری به علت عبور افراد و اتومبیل از روی آن و تحمل بیشتر این سازه ها بیشتر استفاده می شود.همچنین از این نوع سازه ها و  شبکه های مشبک می توان در سالن رنگ کارخانه اتومبیل سازی استفاده نمود. به علت وجود مواد خورنده فلز در این کارخانه ها استفاده از سازه ها و  شبکه های مشبک گالوانیزه در این مکانها ایمن تر است.

 

شرکت گریتینگ سازی فلات

شرکت فلات با استفاده از تکنولوژی پیشرفته و با اتکا به سطح دانش کارشناسان خود اقدام به تولید و ساخت انواع مختلف سازه ها و  شبکه های مشبک با ابعاد مختلف نموده است. ساخت ابعاد سازه ها و  شبکه های مشبک در این شرکت با توجه به نیاز و سفارش مشتری انجام خواهد شد. با مراجعه به سایت این شرکت در اینترنت شما می توانید نسبت به انتخاب و سفارش نوع محصول مورد نظر خود اقدام فرمایید. کارشناسان این شرکت آماده پاسخ گویی به هر گونه پرسش شما به طور رایگان می باشند.

ساخت انواع دیگری از گریتینگ در برنامه های آتی این شرکت می باشد. قیمت سازه ها و  شبکه های مشبک در شرکت فلات بسیار مناسب تر از انواع مشابه آن است. با خرید و پشتیبانی از محصولات ایرانی ما را در رونق کشور خود یاری نمایید.

کد مطلب : ۱۴۰۰/۱۱/۴/۱۴۹۸۵