مشخصات فنی گریتینگ شامل وزن،ابعاد،کاربرد و استاندارد

تاریخ به روز رسانی : خرداد ۱۹, ۱۳۹۸ @

فهرست مطالب

در هنگام انتخاب و خرید گریتینگ به چه نکات فنی می‌بایست توجه کرد. زمانی که شما قصد خرید گریتینگ را دارید می‌بایست به مشخصات فنی گریتینگ، که قصد خرید آن را دارید توجه کنید. البته باید این نکته را مد نظر داشته باشید که مشخصات فنی گریتینگ با توجه به نوع کاربرد آن متفاوت می‌باشد.

 

مشخصات فنی گریتینگ

مشخصات فنی گریتینگ شامل چه مواردی می‌باشد؟

در هنگام انتخاب و خرید گریتینگ به چه نکات فنی می‌بایست توجه کرد. زمانی که شما قصد خرید گریتینگ را دارید می‌بایست به مشخصات فنی گریتینگ، که قصد خرید آن را دارید توجه کنید. البته باید این نکته را مدنظر داشته باشید که مشخصات فنی گریتینگ با توجه به نوع کاربرد آن متفاوت می‌باشد. بنابراین در اولین قدم شما می‌بایست مکانی را که قصد خرید گریتینگ برای آن را دارید مشخص کنید، سپس به مشخصات فنی گریتینگ توجه کنید.

مشخصات فنی گریتینگ

گریتینگ چیست؟

در ابتدا باید بدانیم که قطعات گریتینگ چیست و چه کاربردی دارد؟ گریتینگ به صفحه یا شبکه‌های فایبرگلاس یا فولادی گفته می‌شود که برای کف، راه پله و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. علت محبوب بودن و پرکاربرد بودن گریتینگ به این دلایل می‌باشد که گریتینگ نسبت به نمونه‌های مشابه مقاومت بالاتری دارد، هزینه کمتری دارد، از لحاظ ظاهری نیز نسبت به نمونه‌های مشابه زیباتر می‌باشد. و مهمترین نکته از مشخصات فنی گریتینگ این می‌باشد که امکان انتقال و عبور نور و هوا در آن وجود دارد.

گریتینگ به انگلیسی

کاربرد گریتینگ

از گریتینگ در مکان‌های بسیاری زیادی می‌توان استفاده کرد. برای مثال در پارکینگ‌های عمومی و یا حتی پارکینگ‌های منازل برای قسمت‌هایی که بر روی کف به صورت آبراه قرار دارد، می‌توان از گریتینگ استفاده کرد. در کوچه و خیابان‌ها بر روی آبراه‌ها و جوی‌های آب نیز به دلیل مقاوم بودن از گریتینگ استفاده می‌شود. از دیگر کاربردهای گریتینگ می‌توان به استفاده در کف کارخانه‌ها به خصوص کارخانه‌های محصولات نفتی و پتروشیمی اشاره کرد. همچنین از گریتینگ می‌توان در استخرها و سونا نیز استفاده کرد.

کاربرد گریتینگ

راه پله گریتینگ

یکی از کاربردهای بسیار مهم گریتینگ در ساخت راه پله می‌باشد. زمانی که در کارخانه‌های پتروشیمی و محصولات نفتی شما بر روی کف و راه پله‌ها قدم می‌زنید با صفحات شبکه‌ای فلزی مواجه می‌شوید که به آنها گریتینگ گفته می‌شود. علت استفاده از این نوع راه پله در این کارخانه، به دلیل عبور هوا و نور می‌باشد. به دلیل محصولاتی که در این کارخانه‌ها تولید می‌شود، عبور هوا بسیار مهم می‌باشد. مدل دیگری از راه پلههای گریتینگ به عنوان راه پله‌های فرار در قسمت پشت ساختمان‌ها و برج‌ها ساخته می‌شود.

 

راه پله گریتینگ در اراک

ساخت گریتینگ

مشخصات فنی گریتینگ که در زمان ساخت آن می‌بایست به آن توجه کنید این مسئله می‌باشد که گریتینگ ها به طور کلی به سه روش ساخته یا بافته می‌شوند.

۱- به صورت تسمه در تسمه ۲- تسمه در نیم تسمه ۳- تسمه در میلگرد می‌باشد.

در مورد گریتینگ به طور کلی می‌توان اینگونه گفت که حاصل ارتباط تسمه‌های باربر به یکدیگر که به صورت شبکه‌ای ساخته می‌شود گریتینگ می گویند. که برای ساخت هر نوع از این سه روش شما نیاز به مشخصات فنی گریتینگ خاص آن دارید.

در هر گریتینگ سه قسمت بسیار مهم می‌باشد که اولین آن تسمه باربر می‌باشد. با توجه به اینکه تمام بار وارده بر روی گریتینگ بر روی تسمه باربر می‌باشد می‌بایست به ارتفاع، ضخامت و طول آن توجه شود. قسمت بعدی رابط‌های گریتینگ می‌باشد ، که برای تثبیت تسمه‌های باربر از آنها استفاده می‌شود.نکته بعدی چشمه‌های گریتینگ می‌باشد. منظور از چشمه گریتینگ فاصله بین تسمه‌های باربر و رابط می‌باشد.

 

ساخت گریتینگ در اراک

سازنده گریتینگ

شما هر زمانی که قصد خرید گریتینگ را داشتید، می‌بایست در رابطه با مشخصات فنی گریتینگ حتماً با سازنده آن مشورت کنید تا با توجه به نوع گریتینگ مورد نظر شما، و نوع کاربرد آن بهترین نوع آن را به شما معرفی کند. در زمان انتخاب گریتینگ سازنده با توجه به مکانی که گریتینگ در آن قرار است مورد استفاده قرار گیرد و نصب گردد. مشخصات فنی گریتینگ مورد نظر را برای شما شرح می‌دهد. هر نوع از بافت‌های گریتینگ کاربری‌های مخصوص به خود را دارا می‌باشد.

سارنده انواع گریتینگ

ابعاد گریتینگ

یکی دیگر از مشخصات فنی گریتینگ ابعاد آن می‌باشد. برای مثال زمان استفاده از گریتینگ به عنوان راه پله از ابعاد متناسب با آن و در مکان‌های دیگر نیز به همین ترتیب می‌باشد. گریتینگ ها ابعاد متفاوتی دارند برای مثال زمانی که در کنار استخرها نصب می‌گردند، معمولاً با توجه به شکل هندسی استخر ساخته می‌شوند. یا زمانی که بر روی آبراه‌ها یا جوی‌ها در خیابان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند به اندازه آن جوی آب می‌باشند. در پارکینگ‌ها نیز به مراتب از گریتینگ ها باریک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ابعاد استاندارد گریتینگ

استاندارد گریتینگ

هر محصول صنعتی که تولید می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌بایست از استانداردهای خود آن صنعت پیروی کند. گریتینگ نیز که به عنوان یک محصول صنعتی که کاربردهای فراوانی در کارخانه‌ها و اماکن عمومی قرار دارد، دارای استانداردهایی می‌باشد. استانداردهایی که در رابطه با گریتینگ وضع شده است مربوط به تلرانس تابندگی، تلرانس نصب و میزان جوشکاری می‌باشد. همچنین در رابطه با گالوانیزه‌هایی که در گریتینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز می‌بایست استانداردهایی رعایت شود. از جمله آنها میزان ضخامت آن می‌باشد.

ابعاد استاندارد گریتینگ

وزن گریتینگ

یکی از مهمترین مشخصات فنی گریتینگ، وزن آن می‌باشد. البته باید این نکته را مدنظر داشت که وزن نهایی گریتینگ ها را با توجه به ابعاد، مشخصات فلز یا فایبرگلاس مورد استفاده و همچنین نوع بافت آن مشخص می‌گردد. به هیچ عنوان نمی‌توان بدون لحاظ کردن این موارد و مکان مورد استفاده گریتینگ وزن نهایی آن را مشخص کرد.اما امروزه با استفاده از نرم افزارهایی که برای این مورد طراحی شده است. می‌توان با وارد کردن اطلاعات اولیه، میزان وزن نهایی را برای شما محاسبه کند.

به این دلیل گفته می‌شود که وزن گریتینگ یکی از مهمترین مشخصات فنی گریتینگ می‌باشد که امکان دارد گریتینگ را بر روی نقطه‌ای نصب گردد. یا حتی برای استفاده به عنوان راه پله نیز وزن نهایی آن بسیار مهم می‌باشد.

وزن و مشخصات گریتینگ
مقالات و مطالب مرتبط و پیشنهادی

فروش گریتینگ گالوانیزه در اراک و تهران همراه با قیمت انواع گریتینگ

سازنده گریتینگ و تولید کننده گریتینگ و پله فلزی در شرکت فلات اراک

بست گریتینگ و بارگذاری گریتینگ ساخت و تولید در اراک

تعاریف فنی گریتینگ شامل استاندارد ها، وزن و ابعاد گریتینگ-قطعه سازان فلات

گریتینگ چیست ؟ + مشخصات گریتینگ

آخرین ویرایش و بروز رسانی در تاریخ ۱۳۹۸/۰۳/۱۹