گریتینگ مضرس : کاربرد + مشخصات + خرید قطعی

  • آخرین بروز رسانی مطلب : ۳ اسفند ۱۴۰۰
  • تعداد بازدید : 1,822 بار
  • نظرات : بدون دیدگاه

گریتینگ مضرس ( به انگلیسی : Grumpy grating) یکی از انواع قطعات گریتینگی می‌باشد که با عناوین دیگری از قبلی گریتینگ دندانه دار و یا ورق مشبک آج دار نیز شناخته می‌شود و گریتینگ مضرس همان طور که از نامش پیداست می‌تواند سطح پوششی عاری از هر گونه لغزندگی را توام با ایجاد اصطکاک مطلوب به وجود آورد.

در واقع هر مکانی که سطوح روغنی داشته باشد یا دارای رطوبت بالایی باشد برای حفظ ویژگی‌های مطلوب به لحاظ جلوگیری از لغزندگی و ایجاد اصطکاک لازم، کف پوش صنعتی مشبک آج دار یا دندانه دار بهترین انتخاب ممکن می‌باشد.

 

توضیح کامل تر در مورد گریتینگ مضرس

صفحه مشبک از نوع مضرس یکی از انواع گریتینگ می‌باشد که به منظور ایجاد پوششی با هدف اصطکاک بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.هدف از تولید و کاربرد این نوع شبکه توری با عنوان کف پوش صنعتی مشبک آج دار یا دندانه دار این است که در سطوحی از این محصول به عنوان کف پوش استفاده شود که جلوگیری و ممانعت از ایجاد لغزندگی در سطح از اهداف مهم و کاربردی آن می‌باشد.
گاهی به دلایل متعددی از جمله وجود رطوبت و یا به هر دلیل دیگری ممکن است سطح مورد نظر دارای لغزندگی زیادی باشد از این رو لازم است که از صفحه مشبک از نوع مضرس که دارای آج است و یا به عنوان دندانه دار شناخته می‌شود استفاده گردد. در واقع در پنجره های مشبک آج دار یا دندانه دار به هنگام ساخت تسمه‌هایی را که با عنوان رابط یا باربر شناخته می‌شوند را به صورت آجدار تولید می‌کنند تا پاسخگوی کاربری به بهترین شکل ممکن باشد.

گریتینگ مضرس شرکت فلات اراک

انواع شبکه های توری دنده دار و آج دار

انواع Grating که با عنوان مضرس شناخته می‌شوند شامل   تسمه در میلگرد،   تسمه در چهار پهلوی تابیده، و انواعی که با عنوان گریتینگ تسمه در نیم تسمه شناخته می‌شوند. آنچه در انواع کانال های مشبک آج دار یا دندانه دار به صورت مشترک وجود دارد این است که تسمه‌هایی که در عناوین مختلف وجود دارند همه به صورت مضرس طراحی شده و ارائه می‌گردند.

انواع ورق های مشبک آج دار

قطعات گریتینگی فلزی دارای انواع دندانه دار می‌باشد که به صورت شبکه‌ای طراحی شده‌اند و بیشترین کاربرد آن در محیط‌های صنعتی می‌باشد. در واقع با استفاده از گریتینگ فلزی می‌توان عبور نور و هوا را به میزان مناسبی فراهم نمود و همین طریق باعث شد که گازهای خطرناک در یک جا تجمع پیدا نکنند. به دلیل سبک بودن برخی از انواع گریتینگ کاربرد آنها در صنایع مختلف بیشتر می‌باشد.

پنجره های مشبک فلزی شرکت فلات

شبکه های فولادی روی اندود شده آج دار

قطعات مشکب از نوع گالوانیزه از نوع مضرس یکی از انواع محصولات تولید شده شناخته شده می‌باشند که با استفاده از روش‌های مختلف مانند روش‌های دستی و یا اتوماتیک ساخته و ارائه می‌شوند. از آنجایی که محصولات از نوع گالوانیزه دارای مقاومت و استحکام بالایی می‌باشد کاربری زیادی داشته و در مکان‌هایی که عدم پوسیدگی بسیار مهم است می‌توان استفاده از انواع تولیدات گالوانیزه را پیشنهاد نمود. همین طور با کاربرد مناسب محصول روی اندود شده ظاهر زیبایی نیز پدید خواهد آمد.

شبکه های توری شکل از نوع دنده دار

در مکان‌هایی که کاربری  فلزی یا   گالوانیزه دارای اهمیت زیادی به لحاظ سطح پوششی و ایجاد عدم اصطکاک باشد و به تبع آن در مکان‌هایی که رفت و آمد افراد بر روی گریتینگ باید با احتیاط لازم و عدم لغزندگی همراه باشد از انواع شبکه های فولادی مشبک آج دار یا دندانه دار بسته به نوع کاربری استفاده خواهد شد.
قیمت قطعات مشبک یا گریتینگ در انواع مختلف آن متفاوت می‌باشد و با توجه به وزن ، نوع و مقاومتی که دارد همین طور مساحتی که قرار است با ساینده پوشانده شود متفاوت می‌باشد. قیمت محصول تولید شده را باید با توجه به نوسانات موجود در بازار از سایت‌ها و مکان‌های معتبر استعلام نمود.

قیمت کانال های مشبک آج دار در شرکت فلات اراک