مفهوم صفحات مشیک و کاربرد آن

تاریخ به روز رسانی : مهر ۱۴, ۱۴۰۲ @

فهرست مطالب

گریتینگ چیست ؟ و از چه موادی برای ساخت آن استفاده می‌شود؟ انواع Grating کدامند؟ و چه کاربردی دارند؟ و بیشتر در کجا استفاده می‌شوند؟ و بهترین شرکت‌های سازنده گریتینگ در کدام شهرهای ایران می‌باشند؟ 

 

قیمت گریتینگ

یکی از نکات مهم در هنگام خرید انواع Grating که باید به آن توجه کنید این است که، قیمت گریتینگ به عوامل مختلفی بستگی دارد اما به طور کلی هر چه ضخامت تسمه باربر و یا طول میلگرد بیشتر باشد قیمت آن هم بیشتر است و پارامتر خیلی مهم در قیمت گریتینگ، جنس آن می‌باشد.

 

گریتینگ

 

 

وزن گریتینگ

وزن صفحات مشبک و گریتینگ با توجه به محل بکارگیری آن و نوع گریتینگ تعیین می گردد. به نسبتی که ابعاد گریتینگ افزایش پیدا کند وزن گریتینگ نیز افزایش پیدا می کند. گریتینگ هایی که با وزن سنگین تری به تولید می رسند به دلیل استفاده از مواد بیشتر برای تولید آنها با قیمت بالاتری به فروش می رسند.

 

 

قیمت گریتینگ

گریتینگ چیست به انگلیسی

گریتینگ به انگلیسی Grating است و در لغت به معنی، شبکه و شانه عسل است که برای مواد غذایی و آهنی استفاده می‌شود. یک گریت یک مجموعه منظم با فاصله یکسان، از عناصر مختلف است که به طور موازی و طولانی در کنار هم قرار گرفته‌اند. گریت معمولاً شامل یک مجموعه‌ای از عناصر دراز است اما می‌تواند شامل دو مجموعه هم باشد که در این صورت مجموعه دوم بر مجموعه اول عمود است. هنگامی که دو مجموعه گریت بر هم عمود هستند به آن شبکه می گویند. این شبکه از رشته‌های متصل به هم از جنس فلز، فیبر و یا دیگر مواد انعطاف پذیر ساخته شده است و به صورت رشته‌های بافته شده به هم متصل شده‌اند که در اصطلاح در صنعت به آن گریتینگ می گویند.

 

سفارش ساخت گریتینگ در اصفهان

سفارش ساخت گریتینگ از جمله گریتینگ در کلان شهر اصفهان و یا انواع مشخص از گریتینگ امری رایج می باشد. سازندگان این محصول با نظر مشتریان و انواعی که آنها سفارش داده اند بهترین و مرغوب ترین نوع گریتینگ را تولید می کنند. سفارش ساخت مشتری این مزیت را برای مصرف کننده دارد که با صرف بهترین هزینه ممکن می تواند کاربردی ترین محصول را برای نصب خریداری نماید.

 

تعریف دیگر برای اصطلاح گریتینگ چیست

به زبان ساده برای تعریف گریتنیگ می توان گفت که گریتینگ یک توری فلزی یا غیر فلزی، مشبک است که نور و آب می‌توانند از آن عبور کنند، این شبکه مشبک می‌تواند به شکل نمودارهای سینوسی، مربع، مثلثی و غیره به هم متصل شوند.

 

گریتینگ چیست

 

مشخصات گریتینگ از بخش گریتینگ چیست

در ساخت آن از یک تسمه باربر (همان عناصر دراز که در مطالب فوق توضیح دادیم می‌باشد) و رابط یا میلگرد استفاده می‌شود که به صورت شبکه‌ای با فواصل یکسان و ثابت به هم متصل می‌شوند.

 

خرید گریتینگ

در خرید گریتینگ باید به این نکته توجه کنید که هر چه ضخامت تسمه باربر بیشتر باشد مقدار باری که می‌تواند تحمل کند به نسبت آن بیشتر می‌شود و بر عکس هر چه ضخامت تسمه باربر کمتر باشد Grating ساخته شده بار کمتری را می‌تواند تحمل کند.

با توجه به مطالب فوق در هنگام خرید آن به این نکته توجه کنید که برای تحمل بارگذاری آن باید ضخامت تسمه باربر را بررسی کنید.

 

خرید گریتینگ

 

رابط یا میلگرد

رابط یا میلگرد گریتینگ در تحمل بار وارده نقشی ندارد فقط باعث ایجاد شبکه بندی Grating می‌شود. در خرید آن به نکته توجه کنید که هر چه طول آن بیشتر باشد به خاطر افزایش تسمه‌های باربر، تحمل بارگذاری آن هم بیشتر می‌شود.

 

کاربرد گریتینگ

برای خرید آن باید به این نکته توجه کنید که برای چه کاری به آن نیاز دارید، آیا برای تهویه هوا و یا به عنوان فیلتر و ایجاد عرشه به آن نیاز دارید؟ و یا برای کفپوش کارخانه یا فرودگاه قصد خرید آن را دارید؟

 

ساخت فیلتر

یکی از کاربردهای Grating که می‌توان از آن به عنوان فیلتر جریان آب استفاده کرد و به عنوان سدی برای جلوگیری از ورود زباله‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد و یا می‌توان برای جلوگیری از ریزش برگ‌ها آن را روی مخازن و یا درپوش کانال‌های رو باز قرار داد.

 

گریتینگ پله از بخش گریتینگ چیست

از کاربردهای دیگر آن که به طور گسترده ایی در اماکن مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، پله گریتینگ است که در کارخانه‌ها و پله‌های اضطراری و فرار و پل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و علاوه بر استحکام و ماندگاری که دارد برای ورود نور به فضای اطراف هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گریتینگ فلزی

 

ایجاد تهویه هوا و روشنایی

در کارخانه‌ها و روی عرشه کشتی برای ورود نور و تهویه هوا به بخش زیرین استفاده می‌شود. چرا که یکی از ویژگی‌های Grating در عین استحکام زیاد، سبک بودن آن نیز می‌باشد و به راحتی می‌توان آن را در هر جایی نصب کرد. در صورتی که در روش قدیمی استفاده از مصالح ساختمانی برای ساخت پله و کفپوش بتنی و غیره، علاوه بر طولانی بودن مراحل ساخت و استفاده از مصالح ساختمانی مختلف، وزن زیاد پله و احتمال ریزش آن در هنگام وقوع زلزله، باعث تاریک شدن محیط اطراف هم می‌شود و از ورود نور جلوگیری می‌کند.

 

در هنگام وقوع زلزله، وقایع طبیعی و یا مواقع اضطراری در زمان جنگ و غیره معمولاً با قطع برق همراه هستند، برای همین است که برای ساخت پله‌های اضطراری یا فرار از پله‌های Grating استفاده می‌کنند تا در زمان قطع برق با ورود نور فضای آنجا روشن شود و همچنین از مصرف انرژی هم صرفه جویی می‌شود.

 

ساخت عرشه پل

یکی دیگر از کاربردهای آن برای جلوگیری از لغزش است، که به عنوان کفپوش جاده‌ها و پیاده روها و عرشه پله‌ها استفاده می‌شود. البته منظور از عرشه یعنی یک سطح یا ورقه مسطح و بزرگ است و منظور سطح پل می‌باشد و نباید آن را با عرشه کشتی اشتباه بگیرید و به صورت شبکه‌های مشبک دندانه دار ساخته می‌شود. و به خاطر دندانه‌های که دارد با اصطکاک که ایجاد می‌کند از لغزش عابرین پیاده در پیاده روها و پل‌ها و لغزش خودروها در جاده جلوگیری می‌کند.

 

انواع گریتینگ

از نظر جنس به دو دسته تقسیم می‌شود گریتینگ فلزی که شامل: گریتینگ گالوانیزه فلزی، فولاد، آلومینیوم، چدن، استیل و غیره، گریتینگ غیر فلزی مثل: فایبر گلاس، کامپوزیت و غیره.

 

گریتینگ فلزی

یکی از پرکاربردترین Grating در ایران می‌باشد که بیشترین مصرف را دارد و به صورت شبکه‌های فلزی ساخته شده با فواصل منظم می‌باشد که شبکه‌ها از طریق جوش دادن به هم وصل می‌شوند و دارای ویژگی‌های زیر می‌باشد که شامل:

به خاطر استحکام بالا، در باربری‌ها تحمل بارهای زیاد را دارد و در طی رفت و آمد زیاد ساییده نمی‌شود.

در صورت ریختن مایعات روی آن سطح لغزنده‌ای ایجاد نمی‌شود و برای مناطقی است که زمستان‌های سرد و یخبندانی دارد مناسب است چون یخ نمی‌بندد به عنوان حفاظ‌های فلزی در اماکن مختلف استفاده می‌شود.

برای ساخت پله‌های فرار، عرشه پل‌ها، کفپوش کارخانه‌ها و فرودگاه‌ها کاربرد دارد.

 

گریتینگ گالوانیزه

برای اینکه گریتینگ فلزی در برابر خوردگی مقاوم باشد آن را با یک پوشش می‌پوشانند که اصطلاحاً به آن گریتینگ گالوانیزه می گویند و برای اینکه آن را زیباتر کنند آن را رنگ می‌کنند البته برای جلوگیری از زنگ زدن آن را رنگ می‌کنند.

 

گریتینگ گالوانیزه

 

 

گریتینگ تهران

گریتینگ غیر فلزی برای مواد غذایی استفاده می‌شود، شرکت‌های سازنده گریتینگ همیشه سعی در پیشرفت و طراحی Grating سبک با استحکام بیشتر دارند که می‌توان شرکت فلات گریتینگ و گریتینگ در کلان شهر تهران را نام برد، که برای به دست آوردن قیمت رقابتی و مناسب می‌توانید از طریق وب سایت‌های موجود با تولید کنندگان آن در سراسر کشور تماس بگیرید. البته لازم به ذکر است که برای خرید گریتینگ به این نکته توجه کنید که هزینه‌های حمل و نقل بر قیمت آن تأثیر مستقیم می‌گذارد پس بهتر است از نزدیک‌ترین تولید کنندگان به پروژه‌تان اقدام به خرید آن کنید.

شرکت فلات گریتینگ اراک یکی از شرکت‌های پیشرو در ساخت صنعت Grating می‌باشد و برای ساخت طرح‌های جدید و گریتینگ سفارشی می‌توانید با مشاورین این شرکت تماس بگیرید تا سفارش شما ثبت شود و از مشاوره رایگان آنها نیز بهره مند شوید.

 

تماس تلفنی با فلات گرینینگ

آخرین بروز رسانی در تاریخ ۱۳۹۸/۰۳/۱۷