گریتینگ فولادی صنعتی فلات ، مرکز تامین گریتینگ کشور🇮🇷

تاریخ به روز رسانی : آبان ۱۷, ۱۴۰۲ @

فهرست مطالب

گریتینگ چیست ؟✔️ این اولین اصطلاحی است که ممکن است از طرف  کاربران عزیزی مانند شما سوال شود در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شما درست وارد شده اید. ما 🏭تولید کننده انواع صفحات مشبک هستیم و وظیفه داریم در این محتوا اطلاعات جامع و کاملی در رابطه با گریتینگ و صفحات  مشبک ، ساختار و مشخصات انواع گریتینگ همراه با جزییات فنی و کاربرد آن در صنعت و در رابطه با ⏪ قیمت انواع گریتینگ های فلزی و گالوانیزه و نیز قیمت انواع دیگر صفحات مشبک و نیز اطلاعاتی در رابطه با بست گریتینگ ، وزن گریتینگ و خرید صفحات مشبک به صورت متر مربع و کیلویی  در اختیار شما مشتری عزیز قرار دهیم پس تا آخر این محتوا با ما همراه باشید.(به یاد داشته باشید که مواد مورد استفاده در ساخت تمام محصولات ما 💯 درصد استاندارد می باشد)

شرکت قطعه سازان فلات اراک مرکز تامین انواع گریتینگ های فولادی گالوانیزه صنعتی در کشور

خرید گریتینگ از شرکت قطعه سازان فلات

گریتینگ چیست؟

آیا می دانید Gratingچیست؟ و اجزای تشکیل دهندهٔ آن چیست و چه مشخصاتی دارند؟ آیا نرم افزاری برای محاسبه وزن آن وجود دارد؟ برای چه کاری مناسب می‌باشد و در کجا از آن استفاده می‌شود؟ یا اینکه از چه موادی ساخته می‌شود؟ چند نوع Grating داریم و تفاوت انواع صفحه مشبک در چیست؟ و چگونه می‌توان آنها را از یکدیگر تشخیص داد و هر کدام از آنها چه ویژگی‌هایی دارند؟ ساخت آنها چقدر طول می‌کشد؟

یکی از سئوالاتی که معمولاً از طرف کاربران مطرح می‌شود این هست که شبکه توری (Grating) چیست و یا مفهوم گریتینگ چیست و اصولاً چه کاربردی در صنعت دارد.از این قطعات معمولاً جهت پوشش در محل‌های عبور نور، هوا، زباله‌های صنعتی، مایعات و محل‌های عبور و مرور وسایل صنعتی استفاده می‌گردد.

گریتینگ به انگلیسی که دارای معانی متعددی می‌باشد بیشتر تحت عنوان مشبک و شبکه شناخته می‌شود. این مفهوم در واقع می‌تواند ساختار گریتینگ را به طور کلی به ذهن متبادر سازد. معنی grating در واقع دربرگیرنده همه خصوصیات و ویژگی‌های مربوط به گریتینگ می‌باشد که به صورت کلی بیان می‌شود و در انواع مختلف می‌توان ویژگی‌های متمایز کننده را همراه با این واژه مشخص نمود.

سازنده گریتینگ تولید کننده و ارائه دهنده انواعی از این محصول است که هر کدام از نظر ظاهری و کارایی متمایز بوده و به صورت متفاوتی قابل تشخیص می‌باشند. گریتینگ تهران که توسط سازنده این محصول با مواد اولیه متفاوتی ارائه می‌شود برای مشتریان به صورت سفارشی نیز ساخته و تولید می‌گردد.

به تعبیری دیگر گریتینگ به صفحات مشبک گونه فلزی می گویند که معمولاً از جنس فلز، فولاد و یا فایبرگلاس (کامپوزیت) می‌باشد. به زبان خیلی ساده می‌توانیم بگوییم که، Grating یک فلز مشبک است که به صورت شبکه‌هایی با فواصل یکسان در کنار هم قرار گرفته‌اند و در پروژه‌های مختلف بسته به کاری که انتظار می‌رود انجام دهند به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند.

انواع گریتینگ های صنعتی و موارد مربوط به آن

مشخصات گریتینگ در انواع آن با توجه به محلی که قرار است مورد استفاده قرار بگیرد متفاوت می باشد و با ابعاد و جنس گوناگون به تولید می رسد. انواع این قطعات از جنس فلزی و یا غیر فلزی توسط سازنده صفحات مشبک با به کارگیری نیروهای باتجربه و دستگاه های پیشرفته به تولید می رسد که برای پیشگیری از خوردگی فلز و افزایش استحکام و مقاومت آن در برابر عوامل خورنده گریتینگ را آبکاری گالوانیزه گرم می کنند. 

گریتینگ گالوانیزه

انواع صفحه‌های مشبک (grating) گالوانیزه که از ورق‌های فولادی ساخته می‌شوند پس از تولید و جوشکاری، در محلول داغ پوشش محافظ گالوانیزه غوطه ور می‌گردند. قیمت گریتینگ گالوانیزه با توجه به قیمت صنعت تولید کننده و خرید مواد اولیه تغییر پیدا می‌کند. برای محاسبه وزن شبکه‌های گالوانیزه، محصول نهایی را در نظر می‌گیرند. طبق استاندارد این صفحه‌ها، قیمت خرید صفحات مشبک به ازای هر متر مربع محاسبه می‌شود.
فروشندگان نیز قیمت این محصولات را بر حسب قیمت به ازای یک مترمربع به مشتری معرفی می‌کنند. بر همین اساس، انواع شبکه‌های گالوانیزه در هر متر مربع، قیمت متفاوتی دارند؛ ضخامت ورق‌ها، صاف یا دندانه دار بودن، اندازه مش سوراخ‌ها، عواملی هستند که بر قیمت این محصولات تأثیر دارند.

این نوع از شبکه توری را از جنس فولاد می‌سازند و برای اینکه فولاد در برابر رطوبت مقاوم باشد آن را با پوشش روی، به روش گالوانیزاسیون می‌پوشانند تا در برابر خوردگی هم مقاوم شود. قطعه چارچوب آهنی گالوانیزه درواقع همانساینده فلزی هست با این تفاوت که برای افزایش عمر و کارایی بیشتر گریتینگ فلزی، سطح آن را باروکش گالوانیزه گرم می‌پوشانند.

همانطور که قبلاً به آن اشاره گردید قطعات گریتینگی پس از طراحی و ساخت برای افزایش مقاومت آن در برابر رطوبت ناشی از آب، خوردگی به مرور زمان و نیز افزایش زیبایی خاص به آن سازه های مشکب را از موادی به نام گالوانیزه می‌پوشانند. مواد گالوانیزه شامل فلز روی ذوب شده با حرارت بالا در یک مخزن فلزی بزرگ می‌باشد که قطعات کریتینگی پس از قرار گرفتن در این مواد به شکل صفحات مشبک گالوانیزه در می‌آیند.

بعد از ساخت قطعات صفحات مشبک برای اینکه در برابر نزولات جوی و رطوبت مقاوم باشند و همچنین در برابر زنگ زدگی مقاومت بیشتری در طول زمان داشته باشند و از طرفی برای ایجاد ظاهری زیبا، آن‌ها را با مواد گالوانیزه می‌پوشانند. یکی از مواد گالوانیزه‌ای که معمولاً مورد استفاده قرار می‌گیرد روی می‌باشد، بعد از ساخت قطعات آنها را در مخزن بزرگی از روی مذاب قرار می‌دهند تا کاملاً قطعات را در بر بگیرند و سپس آنها را خشک می‌کنند و به این طریق قطعات را با پوشش گالوانیزه از جنس روی می‌پوشانند و از اینرو به آنها کریتینگ گالوانیزه می گویند.

موارد استفاده از صفحات مشبک گالوانیزه
معمولاً بیشتر از نود درصد ساینده ها به صورت فلزی با پوشش گالوانیزه تولید می‌گردد چرا که با انجام فرایند گالوانیزاسیون قطعه از خوردگی و پوسیدگی در امان خواهد ماند قطعه قبل از آبکاری اسید شویی می‌شود و بعد در قسمت پیش گرم خشک گردیده و به وان مذاب ارسال می‌گردد و بعد از گالوانیزه به داخل وان آب جهت جلوگیری از شرابه‌های موجود فرورفته و درنهایت تمیزکاری و بسته بندی می‌گردد.

از نکاتی که هنگام خرید گریتینگ باید به آن توجه کنید این است که، در هنگام انتخاب باید به تسمه باربر توجه کنید چون باربر قدرت تحمل وزن را دارد و همچنین گریتینگ گالوانیزه انواع مختلفی دارد که بسته به کاری که می‌خواهید انجام دهید باید انتخاب شوند و هر کدام از آنها کاربردهای مختلفی دارند .

Grating گالوانیزه اراک یکی از بهترین انواع تولید شده در منطقه می‌باشد و تقریباً می‌توان گفت بیشتر شبکه فلزی های تولید شده از نوع گالوانیزه هستند چون طی فرآیند گالوانیزاسیون که بر روی قطعات انجام می‌شود آنها را در برابر پوسیدگی و خوردگی مقاوم می‌کند و این فرایند به این طریق انجام می‌شود که قبل از آبکاری قطعات فلزی آنها را اسید شویی می‌کنند و سپس خشک کرده و بعد آنها را در وان مذاب قرار می‌دهند و برای جلوگیری از ایجاد شرابه‌ها روی قطعات، آن‌ها را با آب شستشو می‌دهند و در آخر بعد از تمیز کاری آنها را بسته بندی کرده و روانه بازار می‌کنند.

گریتینگ فلزی

معمولاً از فولاد ساخته می‌شود و بیشتر در صنایع مختلف از جمله نفت، پتروشیمی، کاربرد دارند و بعد از ساخت برای جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی آنها را آبکاری می‌کنند و به روش اتوماتیک و دستی تولید می‌شود. این نوع قطعه گریتینگی به گریتینگ فولادی یا دست‌ساز معروف هست.این نوع قطعه گریتینگی از مرسوم‌ترین نوع گریتینگ در صنایع و حتی حوزه راه و ساختمان هست.این قطعه گریتینگی از مقاومت و استحکام نسبتاً بالایی برخوردار هست.

گریتینگ فلزی معمولاً از پانچ تسمه‌های فلزی که معمولاً به صورت تسمه در تسمه و تسمه در نیم تسمه می‌باشد ساخته می‌گردد. البته در برخی از شرکت‌های تولید و ساخت صفحات مشبک و فلزی این قطعه به صورت خودکار نیز ساخته و تولید می‌گردد. بیشترین کاربرد این قطعه فلزی در صنایع نفت جهت ساخت مخازن و سازه‌های فلزی و فولادی می‌باشد.

این نوع قطعه گریتینگی همان کف پله فلزی هست که بیشتر برای ایجاد ارتباط بین طبقات یک سازه فلزی و یا پله‌های دور مخازن ذخیره سازی نفت و سوخت و یا گاز استفاده می‌گردد.

انواع گریتینگ فلزی
 تسمه در تسمه
 تسمه در نیم تسمه
 تسمه در میلگرد
 تسمه در چهار پهلوی تابیده شده

گریتینگ فلزی ساخت و تولید شرکت قطعه سازان اراک

گریتینگ فایبرگلاس

طوری طراحی و تولید می‌شوند که در برابر مواد خورنده مانند اسیدها مقاوم هستند و همچنین در برابر آتش سوزی مقاومت بالایی دارند و عایق خوبی برای جریان برق می‌باشند و یکی از ویژگی‌ها منحصربفرد آن‌ها این است که سبک می‌باشند و در عین حال مقاومت بالایی در برابر تحمل بار دارند و در محیط‌های اسیدی و قلیایی مقاوم هستند. و به آسانی نصب می‌شوند و هزینه نصب آنها پایین است و هزینه‌های نگهداری چندانی ندارند و طول عمر زیادی دارند و سالیان دراز می‌توانید با خیال راحت از آنها استفاده کنید.

این نوع قطعه گریتینگی از الیاف کامپوزیت ساخته می‌شود و محاسن آن می‌توان به سبک بودن، عایق بودن در برابر عبور جریان برق، عدم پوسیدگی و مقاومت بسیار زیاد آن در برابر اسید و آتش‌سوزی هست.برای فضای مناسب می‌باشد که فقط تردد عابرین پیاده امکان پذیر است و به عنوان در پوش مخازن مورد استفاده قرار می‌گیرد و به صورت یکپارچه و آماده در کارخانه تولید می‌شود و در برابر نزولات جوی ریزش برف و باران، یخبندان و رطوبت و مواد شوینده مقاوم است و از آن به عنوان در پوش کانال هم استفاده می‌شود و قیمت آنها با توجه به کارایی و مقاومتی که در برابر رطوبت دارد مناسب می‌باشد.

ورق های مشبک فایبرگلاس شرکت فلات

گریتینگ کامپوزیت

در عصر جدید در بیشتر کارخانه‌ها و صنایع نفت، صنایع پتروشیمی، ساخت سازه و غیره از انواع Grating استفاده می‌شود و از آنجایی که کارخانه‌ها و صنایع مختلف معمولاً با مواد اسیدی، قلیایی، مواد خورنده، خطرات ناشی از حریق و آتش سوزی و غیره سر و کار دارند و قطعات گریتینگ برای استفاده در چنین محیط‌های مورد نیاز هستند

لذا شرکت‌های تولید کننده سعی در تولید قطعاتی دارند که در برابر اینگونه مواد مقاوم باشند. که یکی از مقاوم‌ترین آنها که تاکنون ساخته شده است، گریتینگ کامپوزیتی می‌باشد که علاوه بر مقاومت در برابر موارد گفته شده، سبک نیز می‌باشد و به راحتی نصب شده و همچنین از مزیت‌های مهم آن این است که طول عمر زیادی دارد و بسته به کاربرد در انواع مختلف که شامل، شبکه فلزی مولد molod، پالترود و کامپوزیتی پوشش دار می‌باشد تقسیم می‌شوند.

گریتینگ آلومینیوم

این نوع قطعه گریتینگی همان‌طور که از اسمش پیداست از جنس آلومینیم بوده و ویژگی‌هایی مانند چکش‌پذیری، انعطاف بالا، زیبایی، مقاوم در برابر فشارهای بالا، عدم زنگ‌زدگی و پوسیدگی از بارزترین خواص این نوع قطعه مشبکی می‌باشد.

گریتینگ الکتروفورج

شاید با خود فکر کنید الکتروفورج چیست و فورج به چه معناست؟ همان طور که می دانید الکترو به معنای برق و الکتریسیته می‌باشد و فورج یا forge به معنای آهنگری کردن یا شکل دادن آهن با حرارت و فشار و چکش کاری می‌باشد. در واقع الکتروفورج فرآیندی است که طی آن دو قطعهٔ فلزی با حرارت ناشی از جریان الکتریسیته در محل اتصال به هم ذوب می‌شوند و سپس با فشار وارد بر آنها در هم تنیده می‌شوند و پس از سرد شدن به صورت یک قطعهٔ یکپارچه ایجاد می‌شوند. که در اینجا منظور از گریتینگ الکتروفورج، قطعاتی است که طی فرایند الکتروفورج به هم فورج یا متصل می‌شوند.

در این نوع گریتینگ برای اتصال قطعات از هیچ ماده افزودنی استفاده نمی‌گردد و با جوش مقاومتی به هم متصل می‌گردند. جنس این نوع گریتینگ ها معمولاً از جنس مس، آلومینیم و استیل هست. این نوع گریتینگ مزایای بسیاری نسبت به انواع دیگر گریتینگ دارد مانند وزن کم، تحمل فشار بالا، زیبایی، سهولت در نصب و …

گریتینگ استنلس استیل

در مکان‌هایی که عوامل مخرب برای گریتینگ مانند رطوبت زیاد، شرجی بودن هوا، اسیدی بودن محیط که باعث زنگ‌زدگی و پوسیدگی صفحات مشبک می‌شود از این نوع قطعه گریتینگی استفاده می‌گردد.ضمناً این نوع قطعه گریتینگی از سایر سازه های فلزی و مشبک گران‌تر هست.

بست گریتینگ چیست؟

بست گریتینگ عبارتند از پایه‌های فلزی یا پلاستیکی مقاوم که باعث می‌شوند صفحه‌های مشبک در کنار یکدیگر ثابت و محکم شوند. نمونه‌هایی از این بست ها را در شکل زیر مشاهده می‌کنید. بست هایی که مخصوص صفحه‌های مشبک به کار می‌روند از پیچ، مهره و یک پایه نگهدارنده تشکیل شده‌اند. این پایه‌های نگهدارنده در شکل‌های مختلف و با توجه به ضخامت تیغه‌های گریتینگ طراحی شده‌اند. از طریق بست های مخصوص، صفحه پلاستیکی یا فلزی در کنار یکدیگر محکم می‌شوند و به آسانی قابل جدا شدن نیستند. انتخاب بست مناسب با در نظر گرفتن نوع شبکه‌ها امکان پذیر است.

اجزای تشکیل‌دهنده کلمپ گریتینگی

ابرویی
چنگکی
پیچ
مهره
واشر

محاسبه وزن گریتینگ

یکی از دلایل استفاده روز افزون از قطعات Grating به خاطر وزن کم آن نسبت به سایر محصولات می‌باشد که وزن آنها به پارامترهای مختلفی بستگی دارد مانند نوع طراحی، نوع جنس، و جزئیات فنی بستگی دارد.برای محاسبه وزن گریتینگ و تحمل مقاومت و بار وارده بر آن، می‌توان از نرم افزار استفاده کرد و با دادن ویژگی‌های آنها به نرم افزار می‌توان وزن نهایی را قبل از گالوانیزاسیون محاسبه کرد و با کمک این نرم افزار به سادگی می‌توانید وزن Grating را با کمک مقدار داده‌های باربر، رابط، ضخامت تسمه باربر و غیره محاسبه کرد.

امروزه یکی از دلایل استفاده خیلی زیاد از صفحات مشبک، وزن بسیار پایین این قطعه فلزی نسبت به دیگر محصولات فلزی هم رده خود هست وزن نهایی ایجادشده در هنگام طراحی، ساخت و تولید صفحات مشبک به عواملی چون ویژگی‌های فنی، شکل ظاهری، جزئیات فنی آن هست. لذا جهت محاسبه وزن نهایی قطعه گریتینگی و مقدار بار و فشار قبل تحمل از طرف قطعه ساخته‌شده، می‌توان از نرم افزار زیر استفاده نمود.با اجرای این نرم افزار و دادن ویژگی‌های (Propertise) اولیه یک قطعه گریتینگی تسمه در تسمه می‌توان مقدار وزن نهایی آن از قبل و بعد از گالوانیزه نمودن قطعه به دست آورد.

ورودی‌های این نرم افزار برای محاسبه وزن یک قطعه گریتینگی به صورت زیر هست.

 مقدار عددی باربر قطعه گریتینگی
 مقدار عددی رابط قطعه گریتینگی
عرض یا پهنای بخش رابط
ضخامت تسمه باربر
عرض یا پهنای بخش رابط
ضخامت تسمه رابط
پس از واردکردن مقادیر و ورودی‌های نه‌گانه بالا موارد ذیل قابل‌محاسبه هست.
وزن قطعه گریتینگی بدون پوشش گالوانیزه گرم
وزن قطعه گریتینگی با پوشش گالوانیزه گرم

محاسبه وزن گریتینگ میلگردی

جهت محاسبه وزن یک قطعه گریتینگی میلگردی باید مقادیر عددی هشت‌گانه ذیل وارد نرم‌افزار گردد.

مواردی که باید وارد نرم‌افزار محاسبه وزن گریتینگ میلگردی شود به شرح ذیل هست.

مقدار عددی بخش طول یا باربر قطعه گریتینگی
مقدار عددی بخش عرض یا رابط قطعه گریتینگی
پهنا یا عرض بخش تسمه باربر
ضخامت بخش تسمه باربر یا طول قطعه گریتینگی
وزن و مقدار سنگینی ویژه بخش عرض یا رابط قطعه گریتینگی
مقدار عددی حدفاصل میان عرض چشمه‌ها یا باربرها
مقدار عددی میان بخش رابط‌ها
مقدار عددی ضخامت تسمه فریم

بعد از وارد نمودن مقادیر بالا موارد ذیل از طریق نرم‌افزار قابل‌محاسبه و ارائه هست.

وزن نهایی قطعه گریتینگی بدون پوشش گالوانیزه گرم
وزن قطعه گریتینگی با پوشش گالوانیزه گرم

سازه های فولادی تسمه در نیم تسمه

قیمت انواع صفحات مشبک + خرید

در این بخش قصد داریم که قیمت انواع محصولات سازه های مشبک و نحوه خرید و فروش این سازه های فلزی و غیر فلزی را به اطلاع شما عزیزان برسانیم

قیمت انواع گریتینگ های صنعتی

از عواملی که بر روی قیمت قطعات مشبکی (Grating) تأثیر مستقیم می‌گذارند، جنس آن، تعداد تسمه‌های باربر، وزن و غیره و همچنین با کمک نرم افزاری که در این وب سایت موجود است می‌توانید وزن آن را محاسبه کنید و در آخر با کمک مشاورین قیمت آن را بدست آورید. تقریباً می‌توان گفت یکی از پرکاربردترین قطعات تولید شده می‌باشند که کاربردهای فراوانی در صنعت دارند و قیمت آن به نوع طراحی و طریقه اتصال تسمه‌ها با هم بستگی دارد و به صورت تسمه در تسمه و با تسمه در میلگرد به هم متصل می گردند. برای تهیه لیست قیمت انواع کریتینگ باید به این نکته توجه کنید که قیمت این قطعات به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله، جنس فلز، پوشش گالوانیزاسیون مورد استفاده، طراحی، قدرت تحمل بار وارده، وزن و غیره می‌باشد.

 

خرید و فروش Grating (صفحات مشبک)

هنگام خرید صفحه‌های مشبک (grating) از جنس فلزی یا پلاستیکی توجه به نکات زیر می‌تواند مشتریان را در راستای دسترسی به محصول مورد نظر کمک کند.

خرید صفحات مشبک فلزی و یا گالوانیزه
زمانی که صحبت از خرید گریتینگ به میان می‌آید، نیاز به اطلاعات اولیه برای انتخاب صحیح صفحات مشبک متناسب با نوع نیاز مشتری ضرورت دارد. این صفحه‌ها که عمدتاً با نام گریتینگ شناخته می‌شوند و از جنس فلز یا فایبر گلاس و یا پلاستیک ساخته شده‌اند. هر یک از این صفحات مشبک برای یک کاربرد ویژه مناسب هستند و هر کدام قابلیت‌ها و ویژگی‌های فیزیکی و مکانیکی متفاوتی را ارائه می‌دهند.

مسئله خرید صفحات مشبک یا خرید گریتینگ برای مشتریانی که تعداد بیشتری از این صفحات را نیاز دارند یک چالش اساسی است؛ چرا که نیاز دارند سازه‌هایی را خریداری کنند که از نظر قیمت برای آنها مقرون به صرفه باشد. در همین راستا توجه به ابعاد گریتینگ نیز حائز اهمیت است. ابعاد صفحات مشبک، وزن این سازه‌ها را تحت تأثیر قرار داده و در قیمت نهایی مؤثر است.

۱-روش ساخت گریتینگ
عواملی که هنگام خرید صفحه‌های مشبک فلزی باید به آن دقت کنید روشی است که شبکه‌ها بر اساس آن تهیه شده‌اند. شبکه‌های فلزی به دو روش گریتینگ جوشکاری شده و صفحات پرس شده تولید می‌شوند. در روش جوشکاری برای تولید grating مشبک فلزی، ورق فولادی، تحت فشار و فرایند جوشکاری قرار می‌گیرد؛ نوار متقاطع در این حالت به صورت شبکه‌ها جوشکاری می‌شود.

برای تولید صفحات مشبک به شیوه فشاری (پرس)، نوار فولادی تحت فشار ثابت بر روی نوار نقاله قرار می‌گیرد؛ این روش، شبیه به یک قالب گیری تحت فشار است و در نهایت، شبکه‌های فلزی تولید می‌شوند. grating که در هر دو روش تولید می‌شود از کیفیت بالایی برخوردار است اما در شکل ظاهری با یکدیگر متفاوت هستند. مشتریان بسته به نیاز خود می‌توانند از یکی از این صفحات مشبک استفاده کنند. نمونه‌هایی از این دو گریتینگ فلزی را در شکل‌های زیر مشاهده می‌کنید.

۲-مواد اولیه
عامل دیگری که در خرید و فروش گریتینگ تأثیر دارد، انتخاب ماده اولیه برای ساخت این سازه‌ها است. هرچه شرایط کاری حساس‌تر باشد، از مواد اولیه مرغوب‌تر با خواص مکانیکی بهتر برای ساخت شبکه‌ها استفاده می‌شود.

۳-اندازه مش در شبکه‌های فلزی
اندازه مش یا اندازه‌های شبکه‌های grating عبارت است از همان سوراخ‌ها یا شبکه‌هایی که در صفحات مشبک وجود دارند. اندازه سوراخ‌ها در شبکه‌ها طبق استانداردهای صنعتی تعیین می‌شوند. به طور مثال برای گریتینگ فلزی که به روش جوشکاری تولید شده است، اندازه سوراخ‌ها به صورت ۳۳ میلیمتر یا به صورت ۳۴x38 میلی متر نمایش داده می‌شود.
آنچه که تعیین کننده اندازه مش می‌باشد، ظرفیت حمل بار توسط صفحه‌های مشبک است. هرچه شبکه‌ها وزن بیشتری را تحمل کنند، ابعاد و اندازه‌های آن متفاوت خواهد بود. نوع نیاز مشتریان در حقیقت به نوعی تعیین کننده این ابعاد استاندارد است. تمام این عوامل بر قیمت گریتینگ تاثیرگذار می‌باشد.

۴-دوام و طول عمر
هنگام خرید صفحه‌های مشبک دقت داشته باشید این سازه‌ها باید از دوام و مقاومت فیزیکی و مکانیکی عالی برخوردار باشند. صفحه‌های فلزی گالوانیزه عمدتاً با پوشش‌های محافظ در برابر خوردگی محافظت شده‌اند. پوشش‌های محافظ برای پوشش دادن این صفحه‌های مشبک در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرند. پودرهای پوشش دهنده و رنگ‌های محافظ، دو نمونه از پوشش‌های مختلف برای صفحه‌های فلزی (grating) هستند. این سازه را در شکل‌های زیر مشاهده می‌کنید.

۵-طراحی صفحه‌های مشبک صورت ضد لغزش
گریتینگ فلزی به دو صورت ساده و دندانه دار تولید می‌شوند. نوع دندانه دار با قابلیت جلوگیری از لغزش و سُر خوردن در بسیاری از معابر عبور در صنایع نظیر پلکان‌ها کاربرد دارند.

فروش گریتینگ پلاستیکی
خدمات فروش صفحات مشبک که از جنس پلاستیک مقاوم ساخته می‌شود، کاربردهای مختلفی از صنعت را تحت پوشش قرار می‌دهند. زمانی که استفاده از شبکه‌های فلزی با چالش خوردگی و رسوب گرفتگی مواجه باشد، استفاده از شبکه‌های پلاستیکی توصیه می‌شود. شکل ظاهری این شبکه‌ها نیز مانند شبکه‌های فلزی دارای سوراخ‌هایی با ابعاد و اندازه‌های مختلف است. صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع دریایی، مهم‌ترین مشتریان برای گریتینگ پلاستیکی هستند. این صنایع دارای آلاینده‌های شیمیایی با ماهیت خورندگی هستند؛ بنابراین شبکه‌های مورد استفاده در این صنایع باید در برابر تاثیرات مخرب مواد شیمیایی مقاوم باشند. نمونه‌هایی از این صفحات مشبک را در شکل‌های زیر مشاهده می‌کنید.

خدمات فروش گریتینگ

سازه‌های فلزی یا پلاستیکی مشبک یا در اصطلاح، grating در تمام صنایع کاربرد دارند. به همین منظور، خدمات فروش گریتینگ شیراز یا سایر شهرهای کشور با پشتیبانی قوی برای مشتریان در نظر گرفته شده است. شرکت قطعه سازان فلات به عنوان یکی از مراکز تخصصی که در حوزه صفحات مشبک فعالیت می‌کند، این سازه‌های کاربردی را برای مشتریان خود فراهم نموده است. برای اطلاع از قیمت خرید، وزن سازه‌ها و شرایط سفارش محصولات می‌توانید با کارشناسان ما تماس داشته باشید.

 

لیست شهرهای مهم تولید گریتینگ در کشور

گریتینگ اصفهان
در رابطه با تولید و ساخت صفحه مشبک در اصفهان نیز باید گفت که علاوه بر شرکت های کلان شهر اراک ، شرکت های متعددی نیز در استان اصفهان مانند شرکت کوشا پیمان در این حوزه مشغول به فعالیت و طراحی و تولید گریتینگ چارچوب آهنی می باشند. شرکت قطعه سازان فلات به عنوان یکی از بزرگترین سازنده گریتینگ جهت ارائه گریتینگ در تهران و نیز در اصفهان همراه با ساخت گریتینگ در اراک آماده خدمات با بهترین کیفیت و قیمت در منطقه می‌باشد. مشتریان عزیز جهت دریافت آخرین قیمت گریتینگ و یا ثبت سفارش خرید گریتینگ همواره با ما در تماس باشید. که در بین این شهرها اراک مرکز یا مهد تولید Grating کشور می‌باشد و شرکت قطعه سازان فلات یکی از بزرگترین شرکت‌های سازنده این قطعات می‌باشد.

گریتینگ تهران
تولید کنندگان زیادی در تهران انواع Grating را با روش‌های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک و دستی می‌سازند و همچنین این شرکت‌ها توانایی تولید انواع مختلف از این قطعات در تناژ بالا را دارند و بر اساس استاندارد MBG قطعات سبک و سنگین را تولید و می‌سازند. که محصولات شرکت گریتینگ سازی فلات، از نظر استاندارد با آنها هم رده می‌باشد و از نظر کیفیت و قیمت مناسب توانایی رقابت با آنها را دارد. انواع گریتینگ گالوانیزه تهران که برای ساخت راه پله، پل، درب پوش مخازن، سازه‌ها، ساخت مخازن و غیره در کارخانجات و صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند و از ویژگی‌های ممتازی که دارند این است که سبک می‌باشند و همچنین در برابر شرایط محیطی مختلف، آب و هوا، رطوبت، آتش سوزی و… مقاوم هستند و در تهران تحویل داده شده و بنا به درخواست مشتری در ابعاد مختلف ساخته می‌شوند.

سازنده گریتینگ در تهران
در عصر جدید و با پیشرفت روز افزون صنعت و نیاز به قطعات سبک و مقاوم در برابر محیط‌های اسیدی و قلیایی و مقاوم در برابر تحمل وزن بالا و تقاضا برای انواع قطعات گریتینگ در بیشتر کشورهای جهان روز به روز در حال گسترش است و همچنین در ایران در ابعاد و سایزهای مختلف در شهرهای تهران، اصفهان و اراک تولید می‌شوند.

یکی از استان‌های مهم در ساخت گریتینگ تهران می‌باشد که به خاطر موقعیت سیاسی و جغرافیایی خاصی که دارد اغلب مورد توجه اکثر مردم کشور و صنعتگران قرار می‌گیرد و معمولاً با ورود و تولید یک کلای جدید به بازار ایران اکثر مردم آن را در تهران جست و جو می‌کنند. با این حال علاوه بر تهران، شهر اراک هم یکی از بزرگترین تولید کنندگان این عرصه می‌باشد و البته تولید کنندگان معمولاً برای جلب رضایت مشتریان امکان حمل و ارسال بار در سراسر کشور را دارند و همچنین نمایندگانی در شهرهای مختلف ایران از جمله تهران دارند که می‌توانید با مراجعه به آنها از انواع موجود با قیمت مناسب خریداری کنید.

گریتینگ اراک
گریتینگ به صفحه‌های مشبک گونه اطلاق می‌گردد که این صفحات مشبک وار ممکن است به‌صورت فلزی، فلزی با پوشش گالوانیزه، آلومینیمی و یا از جنس استیل و … باشد. گریتینگ یا Grating که هر مجموعه آن به طور منظم و با فاصله‌هایی یکسان و هم اندازه کنار هم قرار گرفته می‌شود و از بخش رابط و باربر به صورت درهم تنیده و به حالتی شبیه تار و پود تشکیل‌شده‌اند، هنگامی که قدرت، ایمنی، وزن و علاوه بر این توانایی تحمل نگهداری وزن بالا و ساخت آسان و با کیفیت در میان میاید انتخاب شما می‌تواند صفحات مشبک باشد.

از بزرگترین شرکت‌های سازنده گریتینگ در اراک ، شرکت قطعه سازان فلات می‌باشد که انواع Grating را با قیمت مناسب در اراک تولید می‌کند، جهت سفارش و اطلاع از آخرین قیمت می‌توانید با مشاوران فروش در تماس باشد و همچنین جهت گرفتن مشاوره برای سفارش و خرید می‌توانید با مشاوران شرکت قطعه سازان فلات به صورت مستقیم تماس بگیرید و از مشاوره رایگان آنها برای پروژه‌تان بهره بگیرید.

کاربرد + مشخصات + اجزای تشکیل دهنده و نصب انواع گریتینگ

در این بخش هم قصد داریم کاربرد انواع صفحات و سازه های مشبک در صنعت و نیز اجزاء تشکیل دهنده این محصول مشبکی و نحوه نصب و راه اندازی تولیدات و محصولات شرکت قطعه سازان فلات را توضیح دهیم.

کاربرد های مختلف گریتینگ

برای مثال، در پل سازی زمانی به عنوان عرشه پل و پله‌های پل مورد استفاده قرار می‌گیرد، انتظار می‌رود که پل قدرت تحمل وزن بالایی داشته باشد و بتواند وزن عابرین پیاده را در طول سالیان دراز تحمل کند و از طرفی در برابر شرایط آب و هوایی مختلف مانند ریزش نزولات جوی، باران و برف مقاومت داشته باشد و همچنین در زمستان‌های سرد و یخبندان و تابستان‌های گرم و سوزان، تغییر شکل ندهد و ماهیت خود را از دست ندهد.

در واقع گریتینگ صفحات مشبک واری می‌باشند که از جنس استیل، فلز، فلز با گالوانیزه و یا آلومینیوم و … ساخته می‌شوند. که به انگلیسی به آن Grating نیز می گویند و به مجموعه‌های مشبک منظم، در هم تنیده و با فاصله یکسانی می گویند که قسمت‌های رابط و باربر، همانند تار و پود پارچه در هم تنیده شده‌اند و برای اماکنی مناسب می‌باشند که ایمنی، استحکام و تحمل وزن بالا در کنار ساخت آسان و سریع و با کیفیت مد نظر باشد.

که کاربردهای مختلفی در صنعت دارند و معمولاً در مکان‌های که به عبور نور و هوا نیاز است، به عنوان پوشش در محل نگهداری مایعات، زباله‌های صنعتی و محل رفت و آمد عابرین پیاده و وسایل صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و Grating را از فلز، آلومینیوم، کامپوزیت و گالوانیزه و غیره می‌سازند که انواع مختلفی دارند که بر اساس جنس و کاربردشان تقسیم می‌شوند که در ادامه با هریک از آنها آشنا می‌شویم.

مشخصات گریتینگ و اجزای تشکیل‌دهنده صفحات مشبک

۱. باربر  ۲. رابط ۳. فریم ۴. مش بندی

۱. باربر

مهم‌ترین بخش صفحات مشبک باربر هست چرا که تحمل‌کننده بار وارده به سطح صفحه مشبکی بر روی باربر هست که از تسمه‌های ماشین‌کاری شده استفاده می‌گردد و بنا به درخواست مشتری و تحمل بار وارده انتخاب می‌گردد و تأثیر زیادی در وزن پنجره مشبک دارد و با توجه به فاصله باربرها وزن زیاد و کم می‌شود.

۲. رابط

بخش دیگر قطعه ساینده رابط نام دارد که جهت نگه داشتن باربرها در یک موقعیت مناسب قرار می‌گیرد که معمولاً از تسمه، نیم تسمه، چهار پهلو و می‌گردد استفاده می‌گردد فاصله رابط‌ها تأثیری بر مقاومت نداشته ولی وزن گریتینگ را افزایش یا کاهش می‌دهد.

۳. فریم

فریم همان قاب چهارچوب آهنی است که دورتا دور قطعه شبکه توری قرار می‌گیرد که در اغلب مواقع ضخامت آن بیشتر از رابط و باربر هست.

۴. مش بندی

فاصله بین رابط و باربرهای صفحه مشبک

را مش بندی میگویند که هم در مقاومت شکبه فلزی و تحمل بار وارده تأثیرگذار است هم در کم یا زیاد شدن وزن grating.

مشخصات انواع گریتینگ
مشخصات گریتینگ شامل همه ویژگی های مربوط به محصول می شود که ابعاد و وزن گریتینگ را در انواع آن شامل می شود. سازنده صفحه مشبک انواع مناسب از این محصول صنعتی را با رعایت استانداردهای مناسب در این زمینه عرضه می نماید. قیمت شبکه های توری فایبر گلاس تحت عوامل مختلفی تعیین می شود و ورق پنجره مشبک در انواع مختلف به شکل های متنوعی کاربرد دارد.

روش‌های نصب سازه های مشبک

۱- نصب قطعه گریتینگی از طریق جوش‌کاری

۲- روش نصب صفحات مشبک به روش بتون‌ریزی

۳- روش نصب شبکه های فولادی به روش بست

نصب قطعه گریتینگی از طریق جوش‌کاری

در این روش سازه ها و شبکه های فولادی در محل‌های موردنظر به‌صورت ثابت به هم جوش داده می‌شود. از این روش نصب در مکان‌هایی استفاده می‌گردد که بتوان قطعات جوش‌کاری شده را به یک مکان اتصال داد. معایب این روش نصب قطعه گریتینگی از طریق جوش‌کاری در مکان‌های مرتفع و محل‌هایی که امکان بردن وسایل جوش‌کاری میسر نیست استفاده از این روش نیز امکان‌پذیر نخواهد بود.

روش نصب قطعات مشبک به روش بتون‌ریزی
در این روش برای اتصال قطعات مشبک به محل موردنظر به‌جای جوشکاری از سیمان و بتن‌های سیمانی استفاده می‌گردد.معایب این روش نصب این روش نسب به روش‌های دیگر امروزه کمتر استفاده می‌گردد چون در صورت خرابی یا معیوب شدن برخی از بخش‌های قطعات مشبک تعویض آن قطعه به‌ سختی امکان‌پذیر هست.

روش نصب Grating به روش بست

این روش نصب صفحات مشبک یکی از بهترین روش‌ها هست. زیرا این روش هم به‌صورت موقت و هم به‌صورت ثابت قابل‌اجرا و پیاده‌سازی هست.برای توضیحات بیشتر در رابطه با این روش نصب باید بگوییم که بست یا کلمپ گریتینگ از ۴ بخش تشکیل یافته است. و روش کار به این صورت است که بست گریتینگ از چند قطعه به همراه چندین پیچ و مهره تشکیل‌شده است و در این روش نصب آن به تخصص بالایی نیازی نیست و هر فردی با یک مقدار آموزش ابتدایی می‌تواند اقدام به نصب شبکه های مشبک نماید و در هر زمان که نیاز باشد قطعات گریتینگ قابل جدا کردن از هم هست و مشکلات سایر روش‌های نصب را ندارد و در همه جا به ویژه در محل‌هایی مانند دور مخزن‌ها که دسترسی به برق و مخازن جوشکاری بسیار سخت هست قابل استفاده هست.

کلام آخر

شرکت قطعه سازان فلات اراک تولیدکننده  و عرضه کننده انواع صفحات مشبک  گالوانیزه با بوشش گرم و سایر صفحات مشبک فلزی و غیرفلزی همراه با جزئیات فنی و فروش به صورت کیلویی و مترمربع همراه با مواد ۱۰۰ درصد استاندارد و مقاوم و همچنین ارسال محصولات درخواستی شما در کمترین زمان ممکن و با مناسب ترین و نازل ترین قیمت ممکن در خدمت شما کاربر و مشتری گرامی می باشد🙏