گریتینگ فلزی

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۸
  • نظرات : بدون دیدگاه

گریتینگ فلزی با توجه به شکل ظاهری و قیمت ارزان‌تری که نسبت به دیگر نوع گریتینگ ها دارند، بهترین گزینه برای استفاده در راه پله‌ها، آشپزخانه‌های صنعتی، پارکینیگ ها و بر روی جوی‌های آب می‌باشند.گریتینگ فلزی بیشترین نوع گریتینگ است که در صنعت ایران کاربرد دارد چرا که بیشترین نوع فلز مورد استفاده در گریتینگ  ST37 می باشد که با توجه به شرایط آب و هوای ایران باعث استفاده بیشتر از آن شده است.

گریتینگ ها صفحات مشبکی می‌باشند که غالباً از جنس فولاد یا فایبر گلاس ساخته می‌شوند.ما در این مطلب قصد داریم شما را با گریتینگ فلزی، کاربردهای آن و نحوه ساخت آن آشنا کنیم. تا شما بتوانید با علم کامل نسبت به خرید این نوع گریتینگ اقدام کنید.
گریتینگ فلزی چگونه ساخته می‌شود؟
گریتینگ های فلزی به سه مدل ساخته می‌شوند که به اصطلاح به ان ها تابیده شدند می گویند: این سه روش عبارتند از: گریتینگ تسمه در تسمه، گریتینگ تسمه در چهار پهلوی، گریتینگ تسمه در میلگرد. در اینجا به یکی از کاربردهای بسیار مهم گریتینگ فلزی در منازل مسکونی و کارخانه‌ها می‌پردازیم و ان استفاده از گریتینگ فلزی در راه پله‌ها می‌باشد.
گریتینگ فلزی

گریتینگ فلزی

سازه پله فلزی

از گریتینگ ها برای ساختن پله و راه پله نیز استفاده می‌گردد. در اغلب اوقات با توجه به شرایط کارخانه‌ها و منازل مسکونی ما شاهد ساختن راه پله‌هایی از جنس گریتینگ فلزی می‌باشیم.ملموس‌ترین راه پله‌های گریتینگی راه پله‌های مرسوم به راه پله‌های فرار می‌باشد که اغلب در قسمت پشتی منازل ساخته می‌شوند و از هر واحد توسط درب پشت امکان تردد از آن وجود دارد.
کاربرد این راه پله و دلیل استفاده آنها از گریتینگ به این دلیل می‌باشد که در مواقع آتش سوزی و یا هر اتفاق غیر منتظره دیگری با توجه به اینکه این راه پله از امنیت و استحکام بیشتری برخوردار هستند از آنها به راحتی برای فرار می‌توان استفاده کرد. نحوه ساخت پله‌های گریتینگ فلزی به این صورت می‌باشد که هر پله را در کارگاه تولید می‌کنند و در محل مربوطه بر روی فلزهای به اصطلاح شمشیری پیچ و مهره و یا جوش می‌کنند.

گریتینگ پله

صفحات شبکه ای  گالوانیزه

گریتینگ گالوانیزه همان گریتینگ فلزی می‌باشد که بر اساس خواست مشتری و یا نیاز مورد استفاده بر روی آن گالوانیزه می‌شود.این نوع گریتینگ از لحاظ ظاهری نسبت به گریتینگ فلزی ساده زیباتر می‌باشد و دارای ویژگی‌های می‌باشد. از جمله: در برابر خوردگی مقاوم می‌باشد و همچنین در برابر تغییرات آب و هوایی و جوی نیز از مقاومت بالایی برخوردار است ولی دارای مشکلاتی نیز می‌باشد از جمله: گریتینگ گالوانیزه به دلیل اینکه یک لایه بر روی گریتینگ فلزی گالوانیزه انجام می‌گیرد نسبت به نوع فلزی سنگین‌تر می‌باشد.
در صورتی که گالوانیزه گریتینگ دچار آسیب دیدگی شود، مقاومتان بسیار کاهش پیدا می‌کند. از نظر شکل ظاهری دارای تنوع کمتری می‌باشد. و نکته آخر اینکه از گریتینگ گالوانیزه در بعضی از مواقع مانند پارکینگ‌ها به دلیل آسیب پذیر بودنان نمی‌توان استفاده کرد.

ساخت گریتینگ گالوانیزه در اراک

قیمت گریتینگ و سازه های  فلزی

در رابطه با قیمت گذاری در مورد گریتینگ فلزی یا هر نوع دیگری از گریتینگ می‌بایست به نکاتی توجه کرد برای اینکه قیمت گریتینگ با توجه به شاخصه و المان‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد.
از عوامل مهم بر تعیین قیمت گریتینگ فلزی می‌توان از:
۱- نوع طراحی بر اساس خواست مشتری
۲- قطر قطعات گریتینگ فلزی
۳- فاصله چشمه‌های قطعات گریتینگ فلزی نام برد.
مسئله مهم دیگری که بر قیمت گریتینگ تأثیر دارد نحوه تابیده شدن آن می‌باشد
برای مثال گریتینگ تسمه در میلگرد به علت وزن کم آن، سرعت تولید آن نسبت به انواع دیگر گریتینگ ساخته شده از قیمت مناسب‌تری برخوردار می‌باشد.

قیمت گریتینگ

سازنده گریتینگ به چه نکاتی باید توجه کند؟
سازنده گریتینگ در هنگام ساخت می‌بایست با توجه به مکان مورد استفاده آن از شیوه مناسبی برای تابیدن آن استفاده کنند و به جنس گریتینگ نیز توجه کنند. ساخت گریتینگ یک امر بسیار تخصصی می‌باشد و می‌بایست با توجه نوع استفاده آن، شیوه ساخت آن و همچنین جنس مورد نظر گریتینگ لحاظ شوند. همانطور که در بالا به آن اشاره شد ساخت گریتینگ با توجه به خواست مشتری و دیگر شرایط به سه مدل انجام می‌پذیرد.
هنگام تولید گریتینگ می‌بایست به سه جز اصلی آن توجه بسیاری بشود.
۱-رابط: رابط‌ها وظیفهٔ حفظ چشمه گریتینگ را دارند و خود این رابط‌ها می‌توانند از سه نوع باشند: تسمه‌ای، میلگرد یا چهارپهلو
۲-تسمه‌های باربر: وظیفه تسمه باربر این می‌باشد که بار آورده شده بر روی گریتینگ را تحمل کند و محل قرارگیری آن‌ها در دو طرف ساپورت ها می‌باشد.
۳-چشمه گریتینگ: آخرین جز و مهمترین جز در ساخت یک گریتینگ چشمه یا مشبندی آن می‌باشد. که اندازه فاصله بین چشمه در هنگام ساخت از اهمیت خاصی برخوردار است.

ساخت و تولید گریتینگ

خرید گریتینگ

شما در هنگام خرید گریتینگ می‌بایست با توجه به هدف خود و مکان مورد استفاده از گریتینگ، جنس گریتینگ خود را انتخاب کنید، با توجه به مکان مورد نظر خود با کمک از کارشناسان خبره در زمینه گریتینگ، طراحی درست و اصولی از گریتینگ انجام بدهید و ضخامت و قطر گریتینگ و نحوه ساختان را مشخص کنید. خرید گریتینگ و استفاده از آن یک امر کاملاً حرفه‌ای می‌باشد که همانطور که در بالا به آن اشاره شده، شما می‌بایست به نکاتی زیادی توجه کنید و بهتر است از کارشناسان بهره بگیرید.

خرید گریتینگ فلزی و گالوانیزه

تولید گریتینگ در تهران

ما در شرکت گریتینگ تهران با بهره جویی از کارشناسان زبده در صنعت گریتینگ، آماده دادن مشاوره به شما و کمک در زمینه خرید گریتینگ و ساخت آن هستیم. ما با توجه به نوع پروژه شما بهترین و کاربردی‌ترین نوع گریتینگ را برای شما انتخاب، طراحی و تولید می‌کنیم. گریتینگ های ساخته شده توسط ما از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشند و همچنین خدمات پس از فروش نیز برای محصولات خود داریم.

خرید گریتینگ از تهران

با توجه به انواع ورق ST37 در بازار توصیه می شود از فولاد ST37 فولاد مبارکه اصفهان در گریتینگ استفاده شود چرا که هم مورد تایید  ۹۹درصد شرکت ها می باشد. و خوشبختانه شرکت قطعه سازان فلات سعی کرده با توجه به نیاز مشتری بهترین نوع فولاد را در ساخت محصول خود بکار گیرد. مگر به درخواست مشتری که در این صورت از  دیگر برندها استفاده می شود.

گریتینگ پله

نوع دیگری از صفحات مشبک که مصارف بالایی هم دارد در ذیل به آن اشاره شده است.

گریتینگ گالوانیزه بیشترین نوع گریتینگی است که در صنعت ایران استفاده می گردد.چرا که گریتینگ ساخته شده بعد از ساخت به کارگاه گالوانیزه جهت گالوانیزه شدن وارد می شود. و در ابتدا در حوضچه های اسید جهت از بین بردن چربی ها و مواد ناخالص روی سطح فلز قرار می گیرد. که مدت و زمان اسیدشویی بنا به نوع فلز تعیین می گردد و در مرحله بعد در قسمت پیش گرم وارد محفظه های مخصوص پیش گرم وارد می شود. تا به حد استاندارد خشک شدن قطعه برسد و بعد از این مرحله به محل وارد شدن به وان گالوانیزه انتقال داده می شوند و به مدت معلوم بنا به ضخامت مشتری نگه داشته می شود و در وان آب سرد جهت جلوگیری از شرآبه فرو می رود و در نهایت بسته بندی و تمیز کاری می شود.

 

وزن گریتینگ

علت اصلی گالوانیزه شدن گریتینگ

۱-بخاطر جلوگیری از خوردگی قطعات گریتینگ در برابر محیط پیرامون

۲- بخار ظاهر زیبای آن.

ولی باید این نکته را توجه نمود که عملیات گالوانیزه گرم باید خوب و با کیفیت باشد.

چرا که در صورت کیفیت نامناسب ممکن است از محل هایی که گالوانیزه انجام نشده  است خوردگی به مرور زمان شروع میشود.

سازندگان گریتینگ و صفحات مشبک

سازنده گریتینگ نوع خاصی از گریتینگ را طراحی و تولید می نماید. این صفحات مشبک که از مواد اولیه با جنس فلز و فولاد یا کامپوزیت و به همین ترتیب تحت عناوین گوناگون به عنوان مثال فایبر گلاس شناخته می شوند تنوع دارند. گریتینگ نمونه ای از یک محصول پر کاربرد می باشد که متناسب با صنایع مختلف قابلیت استفاده از آن مشخص شده است. این شبکه های توری با مقاومت بالا ساخته و عرضه می شوند تا مصرف کنندگان رضایت خاطر از دوام و طول عمر محصول را پس از کاربرد آن طی سال های متمادی مشاهده کنند.

گریتینگ گالوانیزه

لطفا به این مطلب امتیاز دهید : [kkstarratings]

آخرین بروز رسانی در تاریخ : ۱۳۹۷/۰۸/۲۲