گریتینگ اراک: شرکت گریتینگ گالوانیزه اراک | شرکت قطعه سازان فلات

تاریخ به روز رسانی : تیر ۵, ۱۳۹۸ @

فهرست مطالب

گریتینگ اراک که شامل شرکت بزرگ گریتینگ سازی فلات و برخی شرکت‌های ساخت گریتینگ مانند شرکت رهبان فاخر ساعی می‌باشد که در این میان شرکت فلات با داشتن تجربه زیاد و داشتن کارکنان جوان و کاری گوی سبقت را از خیلی از شرکت‌های سازنده انواع گریتینگ ربوده است.

یکی از نکات مهمی که می‌تواند فرآیند مشاوره با کارشناسان و مهندسان مشاور و در نهایت انتخاب و سفارش محصول در شرکت گریتینگ اراک را تسهیل نماید، آشنایی با مراحل تعیین محصول انتخابی است. در این مطلب ما به معرفی مراحل و نکات مهم مورد توجه در هر مرحله اشاره می‌کنیم.

 

شرکت گریتینگ اراک

 

فرآیند تعیین مشخصات و سفارش محصولات گریتینگ اراک

مشاوره با کارشناسان فعال گریتینگ اراک، با مد نظر دادن دو موضوع کاربرد گریتینگ در پروژه شما و نیز الزامات فیزیکی خاص پروژه همانند ابعاد و درصد بازشوها و … تعیین مشخصات گریتینگ آغاز می‌گردد. داشتن نقشه‌های شماتیک و ابعاد و اندازه‌های فضاها نقش مهمی در دقت و کیفیت انتخاب شما خواهد داشت.مشخصات گریتینگ را از جنبه‌های مختلفی می‌توان مد نظر قرار داد، اما اینکه کدام یک از مشخصات در ابتدا و کدام موارد متعاقباً تعیین می‌شوند مهم است.

الگوی ذیل یک نمونه جامع از مراحل تعیین مشخصات گریتینگ را تبیین می‌کند:

 1. جنس مصالح گریتینگ: در اولین مرحله جنس مصالح از بین دو دسته عمده فلز (فولاد، آلومینیوم، فولاد ضدزنگ)، و فایبرگلاس انتخاب می‌شود.
 2.  ساختار گریتینگ: متناسب با انتخاب جنس مصالح، ساختارهای مربوط به هر یک بایند انتخاب شوند که در بخش‌های بعد این موضوع با جزئیات بیشتری مورد بررسی خواهد گرفت.
 3.  تعیین ابعاد گریتینگ: بر خلاف دو مرحله قبلی که نیازمند تعامل و همفکری مهندسان گریتینگ اراک و کارفرما جهت انتخاب گزینه مناسب هستند، در این مرحله تنها استانداردها متناسب با شرایط پروژه تعیین کننده خواهند بود.
 4. ابعاد دهانه: مرحله چهارم از تعیین ویژگی‌های گریتینگ تعیین ابعاد دهانه است که همچون ابعاد گریتینگ طبیعتاً تابع مشخصات فنی پروژه خواهد بود.
 5.  انتخاب انواع بست‌ها: انتخاب گزینه مناسب از میان انواع بست گریتینگ جهت تأمین الزامات فنی پروژه در کنار ملاحظات اقتصادی در این مرحله صورت می‌گیرد
 6. پوشش محافظ: موضوع بسیار مهم دیگر انتخاب پوشش خواهد بود بود که در بخشی مجزا مورد بحث قرار خواهد گرفت.
 7. سطح نهایی: در آخرین مراحل، تعیین نوع سطوح از میان سطوح صاف، مضرس و ضد سرخوردگی صورت خواهد گرفت.

 

انتخاب گریتینگ فایبرگلاس شرکت گریتینگ اراک

شرکت گریتینگ اراک در سال‌های اخیر به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در صنعت گریتینگ محصولات کامپوزیت از جمله فایبرگلاس را در کنار محصولات فلزی خود عرضه می‌نماید. به طور کلی تولید گریتینگ با مصالح فایبرگلاس به دلیل مزایای متعدد از جمله مقاومت بالا در محیط‌های خورنده بدون نیاز به پوشش‌های گالوانیزه، نسبت مقاومت به وزن بسیار بالاتر، عایق بودن در برابر الکتریسته و گرما به سرعت در حال گسترش است. با این حال به دلیل تعدد عوامل دخیل و تأثیرگذار از جمله بحث‌های اقتصادی، مقایسه و انتخاب گریتینگ فایبرگلاس در برابر گریتینگ‌های فلزی مرسوم، نیازمند بررسی تخصصی‌تر می‌باشد. در حال حاضر کاربرد گریتینگ فایبرگلاس در صنایع نفت و گاز، برق و مخابرات و صنایع شیمیایی بیشتر به چشم می‌خورد.

 

انتخاب ساختار مصالح فایبرگلاس گریتینگ اراک

در صورت انتخاب محصولات گریتینگ اراک با مصالح فایبرگلاس، دو ساختار رایج جهت انتخاب پیش‌رو خواهیم داشت. فایبرگلاس مولد مشابه ساختار فلزی الکتروفورج می‌باشد با این تفاوت که نیازی به فریم و پوشش گالوانیزه ندارد. در کلاس‌های وزنی بالا که حتی عبور و مرور خودروهای فوق و سنگین در پروژه صورت خواهد پذیرفت ساختار گریتینگ پالترود به عنوان یک ساختار گریتینگ با مقاومت بسیار بالا انتخاب می‌شود. در این ساختار مقاطع به شکل I (همچون تیرآهن) طراحی می‌شوند که بر مقاومت ذاتی مصالح کامپوزیت به کار رفته در گریتینگ اراک می‌افزاید.

در انتخاب محصولات فایبرگلاس شرکت گریتینگ اراک، در نظر داشتن این نکته مهم است که اگرچه گریتینگ فایبرگلاس نیاز به پوشش ندارد اما انتخاب نوع رزین و مصالح به کار رفته (از جمله Iso-FR، VEFR، FGFR) را می‌توان معادل انتخاب نوع پوشش در گریتینگ فلزی دانست. چراکه انتخاب رزین اغلب تابع شرایط محیطی همچون کاربری و میزان مقاومت در برابر خورندگی می‌باشد. به عنوان مثال Iso-FR انتخابی اقتصادی برای محیط‌هایی با میزان خورندگی متوسط بوده و گزینه VEFR در محیط‌های بسیار خورنده مناسب‌تر است. FGFR نیز بیشتر در کاربری‌های مربوط به صنایع غذایی کاربرد دارد.

 

انتخاب ساختار مربوط به مصالح فلزی در گریتینگ اراک ریل

در صورتی که در مرحله اول مصالح فلزی جهت ساخت گریتینگ انتخاب شود، انتخاب ساختار از میان ساختارهای متداول گریتینگ فلزی صورت خواهد گرفت. پیش از این در مقاله تولید پنل‌های گریتینگ فلزی {لینک به مقاله} به ساختارهای مختلف گریتینگ‌های فلزی تولید شده در شرکت گریتینگ اراک ریل پرداخته‌ایم. محصولات فلزی گریتینگ اراک در دو ساختار عمده الکتروفورج و تسمه‌درتسمه تولید می‌شوند. در کاربری‌هایی که جنبه‌های زیبایی‌شناختی سطوح اهمیت بیشتری دارد، بهره‌گیری از ساختار الکتروفورج به دلیل سطوح پایانی مرتب‌تر و یکپارچه‌تر، سرعت تولید، وزن کمتر و هزینه اقتصادی‌تر مناسب‌تر است. تولید به شیوه ساختار تسمه‌درتسمه اغلب در کاربری‌های صنعتی که تأمین مقاومت بالا برای پروژه بسیار مهم است ترجیح داده می‌شود.

پوشش گریتینگ گالوانیزه اراک

انتخاب پوشش گریتینگ در مورد گریتینگ‌های فلزی بسیار مهم است. گریتینگ گالوانیزه اراک که به روش گالوانیزه گرم تولید می‌شود به عنوان بهترین گزینه از نظر دوام و مقاومت توصیه می‌شود. در صورت پایین بودن حساسیت پروژه نسبت به موضوع طول عمر پوشش محافظ و مقاومت در برابر خوردگی می‌توان از پوشش‌های دیگر همچون رنگ یا اسپری‌های موجود استفاده نمود.تولید گریتینگ گالوانیزه اراک بر اساس استانداردهای بین‌المللی از جمله استاندارد ASTM A-123 صورت می‌گیرد و این امر موجب اطمینان کاربر از تطابق محصول انتخابی با طول عمر و مقاومت متناسب با شرایط پروژه‌اش خواهد بود.

موضوع انتخاب پوشش گریتینگ اگرچه در مراحل متعاقب تعیین مشخصات گریتینگ مورد توجه قرار می‌گیرد اما به نوعی در مرحله اول انتخاب (یعنی جنس مصالح) نیز تأثیر شایانی دارد. چراکه گریتینگ فایبرگلاس به دلیل عدم نیاز به پوشش محافظ و سهولت نگهداری، امروزه رقیبی جدی برای گریتینگ‌های فلزی گالوانیزه محسوب می‌شود. در صورت تردید در انتخاب میان گریتینگ گالوانیزه اراک و انوع فایبرگلاس، مشاوره تخصصی با کارشناسان و مهندسین مشاور این شرکت توصیه می‌گردد.

انتخاب شکل سطوح نهایی محصولات ساخت گریتینگ اراک

محصولات فلزی و فایبرگلاس ساخت گریتینگ اراک با اشکال متعدد سطوح نهایی طراحی و تولید می‌شوند. این مورد می‌تواند یکی از مسائل مورد توجه در مراحل پایانی انتخاب و تعیین مشخصات گریتینگ مورد نظر کارفرمایان باشد. انتخاب سطوح صاف به دلیل سهولت در زه‌کشی و تمیز شوندگی در بسیاری از کاربری‌ها ارجحیت دارد. با این وجود استفاده از برخی مصالح و در برخی شرایط ممکن است موجب لیز خوردگی افراد شده و آسیب جانی برای کاربران به همراه داشته باشد. در چنین شرایطی باید حتماً از لبه‌های دندانه‌ای و سطوح مضرس بهره گرفت.

در ساخت گریتینگ اراک این نکته مورد توجه قرار گرفته و محصولات مناسب در این زمینه برای انواع گریتینگ راهرو و پیاده‌رو یا گریتینگ پله عرضه می‌شوند. در صورت انتخاب سطوح مضرس، ارتفاع پنل باید حدود ۰.۲۵ اینچ بزرگتر از ابعاد تعیین شده در جداول استاندارد باشد. در صورت عدم رعایت این نکته، مضرس کردن سطوح به کاهش ابعاد مفید سازه و مقاومت مورد انتظار از گریتینگ منجر خواهد شد. سطوح مضرس در گریتینگ فایبرگلاس نیز به شکل خاص خود ایجاد می‌شوند که علاوه بر حفظ ایمنی فضا، نوعی زیبایی و جذابیت ظاهری در سطوح تولید شده به ارمغان می‌آورند. این سطوح می‌توانند در فضاهای شهری و کاربری‌های معماری و ساختمان نیز به کار گرفته شوند.

برخی از افتخارات و مدارک اخذشده توسط  این شرکت می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود

 • دارنده گواهینامه iso 9001_2008 سیستم مدریت کیفیت QC و QA
 • دارنده مجوز رسمی از سازمان صنایع و معادن استان

 • دارای پروانه بهره‌برداری جهت ساخت گریتینگ و سازه از طرف سازمان صنایع و معادن

گریتینگ اراک شرکت قعطه سازان فلات سازنده گریتینگ با پایداری بالا
گریتینگ اراک

برخی از امکانات و تجهیزات این شرکت

 • مساحت این شرکت ۳۵۰۰ متر
 •  سالن تولید به مساحت ۸۰۰ متر
 • دستگاه فیدر جهت پانچ به‌صورت خودکار ۱ دستگاه
 • پرس ضربه ۴۰ تن جهت پانچ ۸ دستگاه

 • پرس ضربه‌ای ۳۵ تن جهت برش قطعه ۳ دستگاه

 • دستگاه جوش CO2 جهت جوشکاری ۱۲ دستگاه

 • دستگاه جوش رکتی فایر ۴دستگاه
 • میز کار ۶ در ۲ جهت مونتاژ قطعه ۴ عدد
 • صاف کن جهت صاف کردن قطعه ۳ دستگاه

 • کویل گیر جهت هدایت قطعه ۳ دستگاه
گریتینگ اراک سازنده گریتینگ با پایداری بالا
گریتینگ اراک

شرکت بزرگ گریتینگ سازی فلات در استان مرکزی و کلان شهر اراک به‌عنوان گریتینگ اراک یکی از شرکت‌های مطرح درزمینهٔ  طراحی ، ساخت ، تولید و عرضه انواع گریتینگ های صنعتی مرغوب و پایداری بالا در بازار کار گریتینگی کشور می‌باشد.

این شرکت دارای توانایی بالا درزمینهٔ ساخت انواع پله فلزی ، کف پله ، انواع گریتینگ با پوشش گالوانیزه گرم می‌باشد.

کاربری گرامی و مشتری عزیز

جهت کسب اطلاعات بیشتر درزمینهٔ ساخت انواع گریتینگ فلزی با پوشش گالوانیزه گرم با کارشناسان خبره و زبده ما تماس حاصل فرمایید.

و یا جهت ثبت سفارش انواع محصولات گریتینگی با مدیر فروش شرکت جناب مهندس شعبانی تماس حاصل فرمایید.

تلفن‌های  تماس : 

۰۸۶۳۳۵۵۳۹۶۳

۰۸۶۳۳۵۵۳۹۶۴

۰۹۱۸-۶۹۸-۴۰۶۰

آخرین بروز رسانی در تاریخ ۱۳۹۸/۰۴/۰۵