ساخت و تولید گریتینگ در شرکت فلات

تاریخ به روز رسانی : آذر ۸, ۱۴۰۲ @

فهرست مطالب

ساخت گریتینگ بر اساس استانداردهای ساخته می‌شوند که بستگی به بارگذاری‌های آن‌ها دارد معمولاً در گریتینگ های سبک و سنگین از استانداردهای ویژه مربوط به خود  استفاده می‌گردد. گریتینگ ها ازنظر نوع و مقدار بار و ازنظر تحمل انواع گوناگونی دارند. تنوع در این نوع محصول بنا به سفارش مشتری ازنظر مهندسی بسیار هست. در گریتینگ جهت اتصال تسمه باربر و رابط معمولاً از نحوه جوشکاری به‌صورت جوشکاری استفاده می‌گردد که بهترین روش جهت جوشکاری به روی گریتینگ محسوب می‌شود  چراکه عاری از هرگونه گل جوش هست .

 

گریتینگ ها صفحات مشبک داری هستند که بر اساس تحمل و ظاهر زیبای آن در محیط‌ها استفاده می‌شود. چراکه گریتینگ نسبت به سازه‌های مشابه مزیت‌هایی دارد که در زیر به آن اشاره می‌گردد.

 

ساخت گریتینگ و پله فلزی مرغوب در شرکت فلات اراک

مزیت های مربوط به ساخت و تولید گریتینگ

 •  تحمل وزن بالا نسبت به وزن خود گریتینگ
 • قیمت مناسب

 • ظاهر زیبا نسبت به سازهای مشابه
 • حمل‌ونقل آسان‌تر و نیز تثبیت آسان‌تر
 • عبور نور و هوا از بین مشبک‌ها

گریتینگها معمولاً در چند دسته اصلی ساخته می‌شوند

ساخت گریتینگ ازنظر مهندسی و شکل ظاهری نیز متفاوت است

 • گریتینگ تسمه در تسمه
 • گریتینگ تسمه در نیم تسمه
 • گریتینگ تسمه در میلگرد
 • گریتینگ تسمه در چهار پهلوی تابیده‌شده

 

گریتینگها ازنظر مش بندی نیز باهم متفاوت می‌باشند چراکه هم ازنظر ظاهری و هم ازنظر وزن و بارگذاری متفاوت هست که نقش به سزایی ایفا می‌کند.

 

ساخت گریتینگ و پله فلزی مرغوب در شرکت فلات اراک

گریتینگ از چند بخش اساسی تشکیل‌شده است :

 • باربر همان تسمه‌های ماشین‌کاری شده است که در عرض‌ها و ضخامت‌های مختلف بنا به نیاز مشتری انتخاب می‌گردد که هم در بارگذاری گریتینگ و هم در وزن گریتینگ تأثیر زیادی دارد.
 • رابط نقش رابط در گریتینگ جهت نگه‌داشتن باربرها در یک موقعیت مناسب هست که در تحمل بار وارده اصلاً نقشی ندارد اما در وزن خود گریتینگ مؤثر است.

 • مش بندی همان فاصله بین رابط و باربر را میگویند که علاوه بر تحمل بار وارد نقش دارد در وزن خود گریتینگ نقش به سزایی دارد.

 

فریم قاب دورتادور گریتینگ را فریم میگویند که قالبا از ضخامت بیشتری برخوردار می‌باشد با توجه به وارد شدن گریتینگ در صنعت نفت و گاز ، نیروگاه‌ها ، ساختمان‌سازی و شهرسازی و سکوهای نفتی صنعتگران مدیران این نوع مراکز تصمیم گرفته‌اند که از گریتینگ استفاده نمایند چراکه هم قیمت مناسب‌تری دارد و هم اینکه در داخل کشور تولید می‌گردد خوشبختانه طی مهروموم‌های اخیر شرکت‌های زیادی در تولید و تأمین گریتینگ فعالیت می‌کنند.

 

با توجه به استفاده بیشتر گریتینگ نسبت به مهروموم‌های گذشته تقاضای گریتینگ در کشور زیاد گردیده است. با توجه به توان تولیدکنندگان داخلی خوشبختانه تولیدکنندگان داخلی توانسته‌اند گریتینگ موردنیاز را تأمین کنند. اما متأسفانه با پیدایش شرکت‌های بازرگانی که تعدادشان هم کم نیست و به‌صورت تبلیغات گسترده‌ای که در فضای مجازی دارند توانسته‌اند متأسفانه کار را از تولیدکنندگان داخلی گرفته و به‌صورت دسته دوم به تولیدکننده بدهند.

 

ساخت گریتینگ در شرکت فلات گریتینگ

شرکت قطعه سازان فلات با توجه به تجربه خود در تولید و ساخت گریتینگ از کلیه کارفرمایان متقاضیان خواهش کرده است که همواره چه از بعد قیمتی و زمان تحویل بازدیدی هم از مجموعه فلات انجام گیرد. چراکه هم با نحوه تولید و همچنین صحت وجود شرکت آگاهی کسب کنند. چه‌بسا شرکت‌هایی به دلیل اطمینان و وارد شدن با قراردادهای سنگین بعد از زمانی متوجه شده‌اند که شرکت سازنده گریتینگ اصالتا وجود خارجی ندارد. همچنین در برخی موارد دیده‌شده که قطعه ساخته‌شده با مشخصات فنی مطابقت ندارد .

 

ویژگی های شرکت فلات گریتینگ در جهت ساخت گریتینگ

همواره مدیران شرکت قطعه سازان فلات در پی این امر بوده‌اند که محصولی که در داخل کشور تولید می‌شود نباید وارد کشور بشود. که علی رقم تولید فراوان گریتینگ بازهم شاهد هستیم که سالیانه مقادیر زیادی گریتینگ و متعلقات آن با بدترین کیفیت وارد کشور می‌شود. و نه‌تنها سودی برای کشور ندارد بلکه باعث تعطیلی شرکت‌های تولید کنند گریتینگ می‌شوند . شرکت قطعه سازان فلات در حال حاضر مجهز به کارگاه گریتینگ سازی می‌باشد . که با توجه به نیاز این چندساله کارفرمایان مجهز شده است . که معمولاً  این شرکت روزانه ۳۰۰۰ کیلوگرم الی ۳۸۰۰ کیلوگرم تولید دارد. حتی اگر نیاز باشد که در پروژه‌های بزرگ‌تر تجهیزات اضافه گردد شرکت قطعه سازان فلات کمتر از ده روز تجهیزات خود را افزایش می‌دهد .

بخشی از تجهیزات شرکت فلات گریتینگ

 • ۸ دستگاه پرس ضربه‌ای مخصوص پانچ کاری
 • ۲ دستگاه پرس ضربه‌ای مخصوص برش تسمه و ورق

 • ۱ دستگاه  پانچ خودکار جهت پانچ

 • ۲ دستگاه صاف کن جهت صاف کردن تسمه
 • ۱۲ دستگاه  co2  جهت جوشکاری گریتینگ
 • ۳ عدد میز مونتاژ ۶*۲ متر مخصوص مونتاژ

 • ۳ دستگاه کمپرسور هوا
 • ۱ دستگاه لیفتراک
 • ۱ دستگاه جرثقیل دستی و سقفی

 

 

ساخت گریتینگ و پله فلزی مرغوب در شرکت فلات اراک

شرکت قطعه سازان فلات خوشبختانه ازنظر ساخت گریتینگ هیچ‌گاه کیفیت را فدای افزایش تولید نکرده است و توانسته خوشبختانه با شرکت‌های دولتی و خصوصی معتبری کار کند و رزومه خوبی برای خود ایجاد کند. سازندگان گریتینگ در کشور همه به‌نوعی به یک‌شکل کار می‌کنند. همه گریتینگ سازها معمولاً به روش دستی فعالیت دارند. شرکت قطعه سازان فلات توانسته طی سال‌های گذشته کارگاه خود را به سیستم جدیدتر مجهز کند و لوازم و ابزارآلات تولید خود را به‌روز کند.

 

ویژگی های دستگاه های شرکت فلات گریتینگ

به‌عنوان‌مثال این شرکت قبلاً از دستگاه‌های ترانسی جهت جوشکاری استفاده می‌کرد ولی در حال حاضر از دستگاه‌های این‌ور استفاده می‌کند چراکه هم در کیفیت جوش و همچنین در ظاهر جوش تأثیر زیادی دارد و همچنین در بحث پانچ قبلاً از پانچ دستی استفاده می‌شد. ولی در حال حاضر از پانچ خودکار استفاده می‌شود. چراکه همه شیارها به‌صورت منظم و باکیفیت بهتر انجام می‌شود این شرکت همچنین درصدد وارد نمودن دستگاه الکتروفورج هست که قابلیت تولید گریتینگ الکترو فورج به‌صورت تسمه در تسمه و تسمه در چهار پهلو و تسمه در نیم تسمه دارا هست که این امر در ماهای آینده به تحقق می‌پیوندد .

 

از کلیه سروران و بازدیدکنندگان این سایت خواهشمند است. همچنین از بازدیدی که از سایت به عمل می‌آید اکتفا نکرده و در صورت نیاز از شرکت نیز بازدید به عمل بیاورید. چراکه هم از نحوه تولید آگاه خواهید شد و هم این شرکت را از نقطه نظرات خود بهره‌مند خواهید ساخت. و مهتر از همه دست واسطه  را از صنعت کوتاه خواهید کرد که هم به خریدار و هم به فروشنده کمک خواهد کرد.

ساخت گریتینگ و پله فلزی مرغوب در شرکت فلات اراک
ساخت گریتینگ و پله فلزی مرغوب در شرکت فلات اراک

مشتریان گرامی جهت کسب هر گونه اطلاعات در زمینه گریتینگ و یا جهت ثبت سفارش خرید از بخش تماس باما با ما در تماس باشید.