گریتینگ مضرس چیست؟ کاربرد + مشخصات

تاریخ به روز رسانی : خرداد ۱۹, ۱۳۹۸ @

فهرست مطالب

یکی از انواع قطعات گریتینگی می‌باشد که با عناوین دیگری از قبلی گریتینگ دندانه دار و یا گریتینگ آج دار نیز شناخته می‌شود و گریتینگ مضرس همان طور که از نامش پیداست می‌تواند سطح پوششی عاری از هر گونه لغزندگی را توام با ایجاد اصطکاک مطلوب به وجود آورد.

در واقع هر مکانی که سطوح روغنی داشته باشد یا دارای رطوبت بالایی باشد برای حفظ ویژگی‌های مطلوب به لحاظ جلوگیری از لغزندگی و ایجاد اصطکاک لازم، گریتینگ مضرس یا دندانه دار بهترین انتخاب ممکن می‌باشد.

 

توضیح کامل تر در مورد گریتینگ مضرس

صفحه مشبک از نوع مضرس یکی از انواع گریتینگ می‌باشد که به منظور ایجاد پوششی با هدف اصطکاک بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.هدف از تولید و کاربرد این نوع گریتینگ با عنوان گریتینگ مضرس این است که در سطوحی از این محصول به عنوان کف پوش استفاده شود که جلوگیری و ممانعت از ایجاد لغزندگی در سطح از اهداف مهم و کاربردی آن می‌باشد.
گاهی به دلایل متعددی از جمله وجود رطوبت و یا به هر دلیل دیگری ممکن است سطح مورد نظر دارای لغزندگی زیادی باشد از این رو لازم است که از صفحه مشبک از نوع مضرس که دارای آج است و یا به عنوان دندانه دار شناخته می‌شود استفاده گردد. در واقع در گریتینگ مضرس به هنگام ساخت تسمه‌هایی را که با عنوان رابط یا باربر شناخته می‌شوند را به صورت آجدار تولید می‌کنند تا پاسخگوی کاربری به بهترین شکل ممکن باشد.

گریتینگ مضرس فلات

انواع گریتینگ مضرس

انواع گریتینگ که با عنوان مضرس شناخته می‌شوند شامل گریتینگ تسمه در میلگرد، گریتینگ تسمه در چهار پهلوی تابیده، و انواعی که با عنوان گریتینگ تسمه در نیم تسمه شناخته می‌شوند. آنچه در انواع گریتینگ مضرس به صورت مشترک وجود دارد این است که تسمه‌هایی که در عناوین مختلف وجود دارند همه به صورت مضرس طراحی شده و ارائه می‌گردند.

انواع گریتینگ مضرس

گریتینگ فلزی

قطعات گریتینگی فلزی دارای انواع دندانه دار می‌باشد که به صورت شبکه‌ای طراحی شده‌اند و بیشترین کاربرد آن در محیط‌های صنعتی می‌باشد. در واقع با استفاده از گریتینگ فلزی می‌توان عبور نور و هوا را به میزان مناسبی فراهم نمود و همین طریق باعث شد که گازهای خطرناک در یک جا تجمع پیدا نکنند. به دلیل سبک بودن برخی از انواع گریتینگ کاربرد آنها در صنایع مختلف بیشتر می‌باشد.

گریتینگ فلزی شرکت فلات

گریتینگ گالوانیزه از نوع مضرس

قطعات مشکب از نوع گالوانیزه از نوع مضرس یکی از انواع گریتینگ شناخته شده می‌باشند که با استفاده از روش‌های مختلف مانند روش‌های دستی و یا اتوماتیک ساخته و ارائه می‌شوند. از آنجایی که گریتینگ گالوانیزه دارای مقاومت و استحکام بالایی می‌باشد کاربری زیادی داشته و در مکان‌هایی که عدم پوسیدگی بسیار مهم است می‌توان استفاده از انواع گریتینگ گالوانیزه را پیشنهاد نمود. همین طور با کاربرد مناسب گریتینگ گالوانیزه ظاهر زیبایی نیز پدید خواهد آمد.

گریتینگ گالوانیزه از نوع مضرس

قیمت گریتینگ و کاربرد انواع آن

در مکان‌هایی که کاربری گریتینگ فلزی یا گریتینگ گالوانیزه دارای اهمیت زیادی به لحاظ سطح پوششی و ایجاد عدم اصطکاک باشد و به تبع آن در مکان‌هایی که رفت و آمد افراد بر روی گریتینگ باید با احتیاط لازم و عدم لغزندگی همراه باشد از انواع گریتینگ مضرس بسته به نوع کاربری استفاده خواهد شد.
قیمت قطعات مشبک یا گریتینگ در انواع مختلف آن متفاوت می‌باشد و با توجه به وزن گریتیگ، نوع و مقاومتی که دارد همین طور مساحتی که قرار است با گریتینگ پوشانده شود متفاوت می‌باشد. قیمت گریتینگ را باید با توجه به نوسانات موجود در بازار از سایت‌ها و مکان‌های معتبر استعلام نمود.

قیمت گریتینگ مضرس در اراک

آخرین ویرایش و بروز رسانی در تاریخ ۱۳۹۸/۰۳/۱۹