گریتینگ استخر چیست و چه کاربردی دارد؟

تاریخ به روز رسانی : خرداد ۱۷, ۱۳۹۸ @

فهرست مطالب

گریتینگ استخر ، یکی از مهمترین اجزای هر استخری می‌باشد. گریتینگ ها کاربردهای گوناگونی دارند و به عنوان بهترین پوشاننده سطح آبروها، جوی‌ها، به عنواون راه پله در برخی از مکان‌ها کاربرد دارند. گریتینگ استخر، یکی از مهمترین اجزای هر استخری می‌باشد.گریتینگ ها کاربردهای گوناگونی دارند و به عنوان بهترین پوشاننده سطح آبروها، جوی‌ها ، به عنوان راه پله در برخی از مکان‌ها کاربرد دارند. گریتینگ ها انواع مختلفی دارند که با توجه به مکان مورد استفاده آنها، جنس و نوع آنها تفاوت دارد.

ولی به طور کلی گریتینگ ها به چندین دسته تقسیم می‌شوند:

  • گریتینگ فلزی

  • گریتینگ پلاستیکی

  • گریتینگ کامپوزیتی

  • گریتینگ فایبرگلاس

  • گریتینگ گالوانیزه

گریتینگ استخر

گریتینگ چیست؟

 به صفحات مشبکی و پنجره‌ای گفته می‌شود که با توجه به جنس آن و نوع بافت آن به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شوند.
همچنین نوع به وجود آمدن یا بافت آنها نیز به سه دسته تقسیم می‌شود.
تسمه در تسمه
تسمه در نیم تسمه
تسمه در میلگرد می‌باشد.
همانطور که در بالا اشاره کردیم گریتینگ چندین نوع دارد که به طور کلی دو نوع آن که فلزی و پلاستیکی یا کامپوزیتی می‌باشد محبوبیت بیشترو کاربرد بیشتری دارند

گریتینگ چیست

کاربرد گریتینگ ها

از گریتینگ ها در مکان‌های مختلفی استفاده می‌باشد به عنوان مثال در استخرها به عنوان گریتینگ استخر ، در ساختمان‌ها به صورت راه پله‌های فرار ، در کارخانه‌های پتروشیمی و نفت به عنوان انواع سازه‌ها ، در پارکینگ‌ها ، در خیابان‌ها و بازارها به عنوان پوشاننده سطح جوی‌ها و آبراه‌ها و همچنین در آشپزخانه‌های صنعتی در رستوران و هتل‌ها نیز بسیار با اهمیت می‌باشد.

سازنده گریتینگ

گریتینگ سازی

ما در این مطلب بیشتر قصد داریم در رابطه با گریتینگ هایی که در استخرها ساخته می‌شوند و مورد استفاده قرار می‌گیرند، صحبت کنیم. حتماً برای شما هم این سؤال پیش آمده که گریتینگ ها در کجای استخرها استفاده می‌شود و کاربرد آنها چگونه می‌باشد. حتماً در لبه‌های استخرها شما آب راه‌هایی رادیده اید که بر روی آنها صفحات مشبکی وجود دارد، که با توجه به نوع آنها باعث می‌شوند که در کنار لبه‌های استخر شما لیز نخورید و آسیبی نبینید.
به این صفحات مشبکی و کانال‌ها که بر روی آن آب راه‌ها قرار دارند را گریتینگ استخر می گویند. نکته بسیار مهمی که در رابطه با گریتینگ استخر باید به آن توجه نمود این می‌باشد که با توجه به اینکه برخورد زیادی با آب دارند و همچنین لب استخرها می‌باشد ، باید از نوع و جنسی انتخاب نمود که هم عمر طولانی داشته باشند و هم اشخاص بر روی آنها که می‌ایستند لیز نخورند و به مشکلی بر نخورند.

گریتینگ سازی

سازنده گریتینگ

سازندگان گریتینگ معمولاً با توجه به نوع پروژه، گریتینگ های متناسب با آن را می‌سازند. البته برای بعضی از استخرها گریتینگ استخر پیش ساخته نیز وجود دارد که در بعضی مواقع از آنها استفاده می‌کنند. برای سازنده گریتینگ نوع و شکل ظاهری استخر ، مشخص می‌کند که به چه نحو می‌بایست گریتینگ را بسازند برای اینکه بعضی از استخرها شکل مربع یا مستطیلی دارند و در این مدل از استخرها می‌توان از گریتینگ استخر پیش ساخته نیز استفاده کرد. ولی اگر استخر به شکل بیضی یا دایره شکل باشد، می‌بایست گریتینگ مخصوص به آن ساخته شود. برای محل قرار گیری گریتینگ ها نیز می‌بایست این نکته را مدنظر داشت که باید لبهٔ سنگ یا سرامیک از دو طرف می‌بایست دو سانتیمتر نشیمن گاه داشته باشد تا به صورت نبشی گریتینگ را نگه دارند.

 

سازنده گریتینگ استخر

فروش گریتینگ پلاستیکی

ما در شرکت فلات گریتینگ اراک انواع گریتینگ های پلاستیکی به مشتریان خود عرضه می‌کنیم و در صورت نیاز به راهنمایی، کارشناسان شرکت می‌توانند در رابطه با فروش انواع گریتینگ های پلاستیکی اطلاعات کامل و کافی را در اختیار مشتریان قرار دهند.

فروش گریتینگ پلاستیکی

قیمت گریتینگ پلاستیکی

قیمت گریتینگ پلاستیکی با توجه به ابعاد و نوع جنس مد نظر شما قیمت گذاری می‌شود و برای اطلاع از قیمت‌ها می‌توانید با شرکت ما در ارتباط باشید.

قیمت گریتینگ پلاستیکی

قیمت گریتینگ فایبرگلاس

نوع دیگری از گریتینگ ها که برای برای گریتینگ استخر مناسب می‌باشد و شما می‌توانید از آنها در استخرها و دیگر اماکن مورد استفاده قرار بدهید ، گریتینگ فایبرگلاس می‌باشد.

برای اطلاع از قیمت گریتینگ فایبرگلاس شما می‌بایست به چند نکته توجه کنید:

۱- نوع بافت گریتینگ فایبرگلاس

۲- ابعاد مورد استفاده گریتینگ فایبرگلاس.

با توجه به این دو عامل شما می‌توانید قیمت دقیق گریتینگ فایبرگلاس را به دست آورید و در صورت داشتن هر گونه سؤال یا مشاوره‌ای در این زمینه می‌توانید با شرکت ما در ارتباط باشید.

قیمت گریتینگ کامپوزیتی

از گریتینگ های کامپوزیتی در مکان‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند از جمله: راهروها ، کف‌ها ، عرشه ، آشغال گیرها ، دریچه آب بند ، کاور کانال، پلتفرم نردبان و ….. استفاده از این نوع گریتینگ ها هم به عنوان گریتینگ استخر امکان پذیر می‌باشد و برای اطلاع از قیمت این نوع گریتینگ نیز می‌توانید با شرکت ما در ارتباط باشید.

قیمت گریتینگ کامپوزیتی

قیمت گریتینگ فلزی

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم برای کانال‌های پیش ساخته در گریتینگ استخر، البته همانطور که اشاره شد استخرهایی که به شکل مربع یا مستطیل باشند می‌توان از نوع فلزی آن نیز بهره برد. قیمت گریتینگ فلزی به نوع بافت، ابعاد و اینکه بر روی آن ورقه‌های گالوانیزه قرار گیرد یا نه ، قیمت گذاری می‌شود که در رابطه با دریافت قیمت دقیق می‌توانید با کارشناسان و مشاوران شرکت ما در ارتباط باشید تا قیمت دقیق را به اطلاع شما برسانند.

قیمت گریتینگ فلزی

قیمت روز گریتینگ

شرکت ما در زمینه تولید و ارائه انواع گریتینگ ها فعالیت دارد و با توجه به نیاز شما و کاربرد گریتینگ در پروژه‌های شما می‌توانیم انواع مشاوره‌های کاری در رابطه با جنس ، نوع بافت و …. گریتینگ را به شما ارائه بدهند و به شما در انتخاب گریتینگ مناسب کمک کنند. همچنین شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت روز گریتینگ ها نیز با شرکت ما در ارتباط باشید و اطلاعات و قیمت‌های دقیق را جویا شوید.

قیمت روز گریتینگ

۶۱۵۲

آخرین ویرایش و بروز رسانی در تاریخ : ۱۳۹۸/۰۳/۱۷