گریتینگ استنلس استیل (گریتینگ با فولاد ضد زنگ) ساخت شرکت فلات

تاریخ به روز رسانی : دی ۲۸, ۱۳۹۸ @

فهرست مطالب

گریتینگ استنلس استیل را می توان در ۳ نوع تسمه در تسمه ، تسمه در نیم تسمه و تسمه در میلگرد ایجاد نمود و نیز برای  تولید راه پله های فلزی با شرایط مذکور نیز می توان از کف پله گریتینگ و پاگردهای از نوع گریتینگ استنلس استیل (گریتینگ با فولاد ضد زنگ) استفاده کرد.

 

کاربردهای گریتینگ استنلس استیل

  • صنایع غذایی

  • شیمیایی، داروسازی

  • پتروشیمی

  • و موارد دیگر می توان نام برد.

با توجه به توضیحاتی که درگذشته داده شد گریتینگ ها مصارف گوناگونی دارند و همچنین گریتینگ استیل از این قضیه مثتثنی نیست . همان‌طور که در مطالب گذشته عنوان شد انواع گریتینگ در انواع و با جنس‌های مختلف ساخته می‌شوند. و بنا به نیاز مشتری تولید می‌گردد همان‌طور که توضیح داده شد معمولاً ۹۰درصد گریتینگها را به‌صورت گریتینگ گالوانیزه آبکاری می‌کنند.چراکه در برابر خوردگی و پوسیدگی مقاوم باشند. خوشبختانه این شرکت یکی از بهترین تولیدکنندگان گریتینگ استنلس استیل است.

حال این سؤال پیش می آید که چرا بجای گریتینگ فلزی از گریتینگ های استنلس استیل استفاده می‌گردد ؟ معمولاً گریتینگ های استنلس استیل در مناطق یا مکان‌هایی بکار می‌رود که خوردگی و پوسیدگی شدیدی وجود دارد و کارفرما برای اینکه یک محصول مادام‌العمر داشته باشد از گریتینگ های استنلس استیل استفاده می‌کند چراکه گریتینگ استیل در برابر خوردگی و پوسیدگی فوق‌العاده است.یا بهتر بگوییم که اصلاً خورده نمی‌شود.

 

باز باید به این مسئله توضیح داده شود که استیل‌های موجود در بازار از انواع و اقسام مختلفی دارند که به دو نوع استیل نگیر و بگیر تقسیم‌بندی می‌شوند منظور از استیل نگیر این است که هیچ‌گونه ناخالصی ندارد و کاملاً استاندارد است  و استیل بگیر دارای ناخالصی‌های موجود در متریال است معمولاً برای گریتینگ های استیل نوع و کد نیز موردتوجه است که به‌عنوان‌مثال استیل ۳۰۴ و استیل ۳۱۶ و غیره است.

برای اینکه بتوان گریتینگ استیل خوب و باکیفیتی به مشتری تحویل داد بهتر است که از استیل خوب و باکیفیت استفاده نمود. گریتینگهای استیل به سه نوع تسمه در تسمه و تسمه در نیم تسمه و تسمه درمیلگرد تولید می‌شوند. مراحل تولید گریتینگ استیل کمی متفاوت‌تر از گریتینگ فلزی است و با حساسیت بالاتری انجام می‌شود.

مراحل تولید گریتینگ استیل

  • بریده شدن ورق استیل به‌صورت رشته‌ای و سایز دلخواه
  • ماشین‌کاری شدن گریتینگ استیل

  • ارسال به  سایز کردن قطعات ارسال

 

لازم به توضیح است مرحله بعدی مرحله پانچ است که با توجه به‌سختی بالای استیل نیست به آهن ۳۷ ST مرحله پانچ کاری با حساسیت و دقت بالاتری انجام می‌پذیرد. چیزی که حایز اهمیت است روش و نوع جوشکاری است .حتماً در مرحله مونتاژ و جوشکاری گریتینگ استیل از سیم جوش که بستگی به نوع استیل و کد مربوطه است. و همچنین با توجه به روش جوشکاری گریتینگ استیل که به‌صورت گاز انجام می‌پذیرد.

باید از گازهای مخصوص استفاده نمود که معمولاً یا از گاز میکس یا آرگون استفاده می‌شود. گریتینگ استیل بعد از مونتاژ و جوشکاری به علت دوده و ذوب فلز استیل در نقاط اتصال رنگ استیل تیره‌تر می‌شود که با توجه به عدم ظاهر زیبا باید این محل‌ها تمیز شود . که معمولا از ژلی به نام ژلۀ آندوکس استفاده می‌گردد که در این ژل بر روی گریتینگ استیل و نقاط اتصال زده می‌شود و مکان‌های تیره‌رنگ را به حالت اولیه درمی آورد .

باید این موضوع را در نظر گرفت که قیمت گریتینگ استیل نسبت به دیگر گریتینگها بالاتر است .خوشبختانه این شرکت با توجه به تجربه و توانایی‌های خود توانسته یکی از بهترین تولیدکنندگان گریتینگ ایران عزیز باشد. و حتی توانسته در تولید گریتینگ استیل نیز صادرات انجام دهد.

 

نحوه بارگذاری و مقاومت گریتینگ استیل تفاوتی با گریتینگ فلزی ندارد و تقریباً شبیه به هم است باید به این نکته توجه نمود که شاید گریتینگ استیل ازنظر قیمتی بالاتر از سایر گریتینگ ها باشد ولی این نوع گریتینگ از متریال درجه ۱ تولید می‌گردد و مادام‌العمر است.

مشتریان گرامی جهت ثبت سفارش خرید انواع قطعه گریتینگی و یا اطلاع از آخرین قیمت گریتینگ در بازار با کارشناسان ما در شرکت قطعه سازان فلات تماس بگیرید.

بروز رسانی و آپدیت مطلب در تاریخ ۱۳۹۸/۰۳/۱۴