وزن گریتینگ شامل: مشخصات گریتینگ+استاندارد گریتینگ و ابعاد گریتینگ

تاریخ به روز رسانی : خرداد ۲۰, ۱۳۹۸ @

فهرست مطالب

وزن گریتینگ از جمله مشخصات مهم برای این محصول می‌باشد که در تمامی مراحل ساخت و عرضه آن در نظر گرفته می‌شود. به عنوان یکی از عوامل مؤثر بر قیمت گریتینگ می‌توان وزن گریتینگ را نام برد. به هر میزان وزن گریتینگ کمتر و تحمل بار آن بیشتر شود کارایی مطلوب‌تری دارد.

وزن صفحات مشبک و گریتینگ یکی از موارد مهم برای تعیین قیمت گریتینگ است و میزان مقاومت سازه را تعیین می‌کند. بسیاری از متقاضیان خرید این محصول تمایل دارند که وزن گریتینگ در کمترین حد ممکن بیشترین میزان از مقاومت را از خود نشان دهد. ابعاد گریتینگ در تعیین وزن مخصوص گریتینگ تأثیر گذار می‌باشند و در نهایت قیمت گریتینگ با در نظر گرفتن عوامل مختلف از جمله وزن و ابعاد در نظر گرفته شده برای آن تعیین می‌گردد.

وزن گریتینگ

استاندارد گریتینگ مشخص می‌کند که این محصول با چه ابعاد و وزنی دارای چه مقدار از مقاومت بوده و در چه صنایعی قابلیت استفاده دارد. سازنده گریتینگ باید همه فاکتورهای استاندارد را در تولید این محصول مد نظر داشته باشد تا محصولی بی عیب و نقش را تولید و عرضه کند. بارگذاری گریتینگ به عنوان یکی از مشخصات گریتینگ مورد توجه می‌باشد که نشان دهنده میزان تحمل بار توسط این محصول است.

وزن مخصوص گریتینگ

وزن مخصوص گریتینگ در انواع مختلف تولید شده از این محصول به شکل متفاوتی تعیین می‌گردد. وزن گریتینگ با توجه به فاکتورهایی مانند مشخصات فنی آن، شکل ظاهری و جزئیات موجود در محصول مشخص می‌گردد. یکی از مهم‌ترین قسمت‌هایی که در هنگام طراحی گریتینگ مورد توجه قرار می‌گیرد این است که وزن مخصوص گریتینگ به اندازه زیادی کاهش پیدا کند اما این کاهش باید بر اساس بار وارده بر آن تعیین گردد. برای محاسبه وزن مخصوص گریتینگ نرم افزارهای مختلفی وجود دارد و در هر نوع متفاوت از این محصول وزن گریتینگ با توجه به عوامل مختلف تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

ابعاد گریتینگ

یکی از مشخصه‌های فنی گریتینگ که مورد توجه تولید کنندگان و خریداران قرار می‌گیرد علاوه بر وزن گریتینگ ابعاد گریتینگ می‌باشد. یکی از موارد استاندارد برای تولید گریتینگ و چگونگی قرار گرفتن قطعات این محصول، ابعاد در نظر گرفته شده است. در انواع گریتینگ که دارای ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی متفاوتی هستند ابعاد گریتینگ متفاوت می‌باشد. با در نظر گرفتن کاربری مخصوص برای نصب در اماکن مختلف ابعاد گوناگونی از گریتینگ مورد نظر می‌باشد که غالباً در انواع سفارشی نوع ابعاد از طرف خریدار مشخص می‌شود.

وزن و ابعاد گریتینگ

قیمت گریتینگ

قیمت گریتینگ با در نظر گرفتن اندازه‌های موجود برای تسمه باربر و نوع ساخت آن همین طور وزن گریتینگ متفاوت می‌باشد. به هر میزان که زمان تولید گریتینگ بیشتر باشد و کار بیشتری در پروسه تولید بر روی آن انجام شود قیمت نهایی برای فروش آن نیز بیشتر خواهد شد. قیمت گریتینگ در نوع سفارشی در کاربردهای متنوع و صنایع مختلف با توجه به درخواست مشتری متفاوت می‌باشد. با وجود همه فاکتورهای موجود مانند اطلاعات فنی در مورد گریتینگ، تناژ یا وزن نهایی آن، ارتفاع تسمه‌های موجود و مش بندی که در گریتینگ مورد استفاده قرار گرفته است قیمت نهایی برای فروش و عرضه گریتینگ متغیر خواهد بود.

 

استاندارد گریتینگ

منظور از استاندارد گریتینگ رعایت همه اصول و ضوابط مربوط به مراحل تولید و ساخت این محصول می‌باشد که باید از طرف سازندگان فال در این صنعت شناخته و رعایت شود. تولید و مراحل گالوانیزه گریتینگ باید مطابق با استانداردهای بین المللی ارائه شده در این زمینه باشد تا در نهایت محصول نهایی بی عیب و نقص تولید شود و از ویژگی‌های ساختاری مطلوب و مقاومت بالا برخوردار باشد.

در مورد استاندارد گریتینگ همه عوامل مانند جوشکاری و میزان آن، ابعاد و تلرانس نصب گریتینگ و تابیدگی موجود همین طور وزن گریتینگ باید به دقت مورد توجه قرار گیرد. برای رعایت استاندارد گریتینگ جهت گالوانیزه نیز لازم است که به همه ابعاد موجود و سطح فلز، همین طور شرایط کار و میزان ضخامتی که برای گریتینگ مورد نظر است توجه شده و همه این مراحل مطابق با استانداردهای معین ارائه گردند.

 

استاندارد و قیمت گریتینگ

 

بارگذاری گریتینگ

در مورد بارگذاری گریتینگ باید توجه داشت که گریتینگ در محلی که قرار است نصب شود به گونه‌ای تعبیه گردد که بالاترین مقدار از تحمل را برای وزن بارهای وارد بر آن به هر طریقی داشته باشد. در بارگذاری صحیح با رعایت وزن گریتینگ به شکل استاندارد هنگامی که جسمی سنگین بر روی گریتینگ قرار می‌گیرد در محل نصب خود به هیچ عنوان تغییر شکل نمی‌دهد و محکم باقی خواهد ماند.

بارگذاری گریتینگ به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شود که توسط نرم افزارهای مختلفی قابل محاسبه می‌باشد. این دو نوع بارگذاری عبارتند از بارگذاری گسترده و بارگذاری متمرکز. بارگذاری گریتینگ از جمله مشخصات فنی برای این محصول قلمداد می‌شود و حفظ اصول استاندارد در این زمینه از مراحل ضروری در زمینه تولید گریتینگ می‌باشد.

سازنده گریتینگ

شرکت‌های سازنده گریتینگ تولید این محصول را در انواع مختلف بر عهده دارند. به همین ترتیب انواع سفارشی از گریتینگ نیز توسط شرکت‌های سازنده تولید و عرضه می‌گردد.

روش‌های مختلفی برای ساخت انواع گریتینگ وجود دارد که بر خی از شرکت‌های سازنده گریتینگ هنوز از روش‌های سنتی نیز استفاده می‌کنند. روش‌های بهینه و اتوماتیک در زمینه تولید گریتینگ سبب بالا رفتن راندمان کار می‌شود و مراحل ساخت را تسریع می‌کند. از این رو تمایل به تهیه این محصول از تولید کنندگانی که با روش‌های اتوماتیک و با سرعت بیشتری گریتینگ را تولید می‌کنند بیشتر شده است.

 

بارگذازی و سازنده گریتینگ

مشخصات گریتینگ

گریتینگ در واقع از اتصال و یا برخورد تسمه‌هایی که با عنوان باربر و رابط شناخته می‌شوند حاصل می‌گردد. این تسمه‌ها به صورت شبکه‌ای در یکدیگر قرار گرفته‌اند تا یک ساختار مقاوم را ایجاد کنند. با در نظر گرفتن این مشخصات گریتینگ در انواع مختلف نامگذاری و عرضه می‌گردد. در مشخصات گریتینگ می‌توان اشکال مختلف طراحی شده را مشاهده نمود که هر کدام کاربری خاص خود را دارا می‌باشند.

بر اساس جنس گریتینگ و وزن گریتینگ و نوع آن همین طور فاصله تسمه‌ها از یکدیگر انواع مختلفی از محصول ارائه می‌شود تا در صنایع گوناگون بهترین کاربرد را داشته باشد. تنوع در نوع گریتینگ های ارائه شده با توجه به انواع تسمه در ارتفاع مختلف و با ضخامت‌های گوناگون همین طور نوع میلگرد مورد استفاده و وزن گریتینگ این محصول را با قابلیت کاربرد گسترده‌تری همراه ساخته است. مهم‌ترین بخش در مشخصات گریتینگ تسمه‌های باربر می‌باشند چون میزان تحمل بار باید از این قسمت صورت گیرد.

مشخصات گریتینگ فلات اراک

مشتریان گرامی جهت ثبت سفارش خرید انواع گریتینگ با قیمت و متریال بسیار مناسب با بخش فروش شرکت گریتینگ سازی فلات کلان شهر اراک از بخش تماس با ما تماس بگیرید.

تماس تلفنی با فلات گرینینگ

آخرین ویرایش و بروز رسانی در تاریخ ۱۳۹۸/۰۳/۲۰