ابعاد گریتینگ شامل مشخصات گریتینگ + استاندارد گریتینگ و طراحی گریتینگ

تاریخ به روز رسانی : خرداد ۲۰, ۱۳۹۸ @

فهرست مطالب

ابعاد گریتینگ صفحات مشبک :

ابعاد قطعات انواع و اقسام گریتینگ به عنوان یکی از ویژگی‌های بارز این محصول مورد توجه می‌باشد. از آنجایی که گریتینگ به عنوان یک محصول کاربردی در مکان‌های مختلفی قابلیتی نصب دارد از این رو باید طراحی و ابعاد آن به صورت استاندارد تعیین شود. ابعاد متنوع با تولید متفاوت می‌توانند نیازهای کاربران را به این محصول به بهترین شکل ممکن برآورده کنند.

ابعاد گریتینگ

مشخصات فنی گریتینگ

ابعاد گریتینگ که در زمره مشخصات فنی قطعات گریتینگی قرار می‌گیرد به صورت متنوعی تعیین می‌گردد و از جمله مشخصات گریتینگ برای فروش و ارائه به مشتریان است. یکی از مواردی که در طراحی گریتینگ از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد توجه خاص و ویژه به نکات مربوط به ساخت و اجرای استاندارد گریتینگ است که باید در جوانب مختلف مورد توجه قرار گیرد تا محصولی ایمن و سالم به مشتری تحویل داده شود.

 

ابعاد انواع گریتینگ

ابعاد گریتینگ به عنوان یکی از مهم‌ترین مشخصات فنی گریتینگ محسوب می‌شود. ابعاد مناسب گریتینگ با توجه به محلی که قرار است نصب شده و مورد استفاده قرار بگیرد متفاوت می‌باشد. به عنوان مثال هنگامی که قرار است از گریتینگ برای کنار استخر استفاده شود، ابعاد گریتینگ و نوع مناسب آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

مشخصات انواع گریتینگ

به طور کلی گریتینگ ها از اتصال و برخورد خاص تسمه‌های باربر و رابط ایجاد می‌شوند که ساختار آنها شبکه‌ای می‌باشد. در ارتباط با مشخصات گریتینگ و ابعاد گریتینگ به صورت متنوع باید گفت به طور کلی سه نوع گریتینگ به تولید می‌رسد:
تسمه در تسمه
تسمه در نیم تسمه
تسمه در میلگرد (چهار پهلوی تأیید شده)

 

مشخصات گریتینگ

قطعات تشکیل دهنده گریتینگ

  • تسمه باربر:
    به تسمه‌ای گفته می‌شود که در دو طرف ساپورت ها قرار دارد و مهم‌ترین کارآیی آن، تحمل بار آورده بر روی گریتینگ می‌باشد.
  • رابط:
    به طور کلی می‌توان گفت رابط می‌تواند یا به صورت تسمه باشد یا میلگرد و یا چهار پهلو. مهم‌ترین کارآیی رابط، حفظ چشمه گریتینگ می‌باشد و موجب می‌شود که شکل هندسی گریتینگ حفظ شود و نصب آن به صورت عمود بر روی تسمه‌های باربر می‌باشد.
  • چشمه یا مشبندی گریتینگ:
    به میزان فاصله‌ای که بین تسمه‌های باربر و رابط‌ها وجود دارد، چشمه یا مشبندی گریتینگ گفته می‌شود. برای تعیین اندازه و فاصله بین تسمه باربر از x استفاده می‌شود و برای تعیین اندازه و فاصله بین رابط‌ها از y استفاده می‌شود. برای تعیین اندازه‌ها مطابق با استاندارد ایزو باید به میلیمتر محاسبه شوند. در نهایت با حفظ این نکان ابعاد گریتینگ به صورت متفاوتی تعیین می‌گردد.

 

استاندارد قطعات گریتینگ

برای اینکه گریتینگ های به تولید رسیده از هر لحاظ دارای بالاترین کیفیت باشند دارای استانداردهای خاص خود می‌باشند. ابعاد متداول استاندارد گریتینگ ها ۱۰۰۰*۳۰۰۰ و ۱۰۰۰*۶۰۰۰ میلیمتر تعیین می‌شود. استاندارد گریتینگ ها با پوشش گالوانیزه نباید بیش از ۱۰۰۰*۳۰۰۰ میلی متر باشد. برای پیشگیری از ایجاد خطا در تولید و ساخت گریتینگ های دستی و به منظور رعایت استاندارد گریتینگ، این نوع گریتینگ ها را با طول بیش از ۱۵۰۰ میلیمتر به تولید نمی‌رسانند.

استاندارد گریتینگ

طراحی گریتینگ

نوع طراحی گریتینگ و تولید آن از نظر ابعاد گریتینگ اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد و طراحی گریتینگ مهم‌ترین بخش قبل از تولید گریتینگ محسوب می‌شود. به همین دلیل نحوه طراحی گریتینگ و تولید آن توسط کارشناسان حرفه‌ای که در این زمینه فعالیت دارند صورت می‌گیرد.

 

فاکتورها و معیارهای طراحی گریتینگ

برای طراحی گریتینگ فاکتورهای مهمی در نظر گرفته می‌شود که شامل: میزان تحمل بار گریتینگ، مکان نصب و کارآیی مطلوب در مکان‌های متفاوت، شرایط جوی و آب و هوایی، نحوه تولید و نوع مواد اولیه مورد استفاده و نوع پوشش نهایی گریتینگ می‌باشد. در صورتی که تمامی استانداردهای طراحی گریتینگ و تولید آن رعایت شود محصول نهایی دارای کیفیت مرغوب می‌باشد و نیازهای مشتریان را برطرف می‌کند. به دلیل تنوع ساخت انواع گریتینگ با توجه به محل بکارگیری آن، ممکن است علاوه بر فاکتورهای ذکر شده نیاز باشد برخی فاکتورهای دیگر نیز برای تولید گریتینگ ها توسط کارشناسان در نظر گرفته شود.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انواع گریتینگ یا قیمت روز گریتینگ بر روی آدرس https://gratingsaz.com/contact-us (بخش تماس با ما) کلیک نمایید.

 

آخرین ویرایش و بروز رسانی در تاریخ ۱۳۹۸/۰۳/۲۰