استاندارد گریتینگ : ابعاد گریتینگ + مشخصات گریتینگ و محاسبات گریتینگ

تاریخ به روز رسانی : بهمن ۱۰, ۱۴۰۰ @

فهرست مطالب

استاندارد گریتینگ  از فاکتورهای مهم در تولید و عرضه این محصول می‌باشد. مشتریان می‌توانند با توجه به طراحی خاص و استانداردهای مشخصی که در زمینه ارائه این محصول وجود دارد بهترین نوع را خریداری و نصب کنند. به هر میزان نکات استاندارد در تولید انواع محصولات گریتینگی بیشتر رعایت شود در نهایت ایمنی محصول بیشتر خواهد بود.

 

قیمت گریتینگ گالوانیزه

برای تعیین قیمت گریتینگ گالوانیزه از دو روش استفاده می‌شود:
قیمت گریتینگ گالوانیزه بر اساس وزن: هنگامی که مشتری گریتینگ گالوانیزه را به صورت سفارشی خریداری می‌کند قیمت بر اساس وزن آن و استاندارد گریتینگ در محصول نهایی تعیین می‌شود.
بر اساس متراژ: زمانی که گریتینگ به عنوان پوشش کانال هدایت آب مورد استفاده قرار می‌گیرد، محاسبه وزن آن بر اساس متراژ تعیین می‌شود.

طراحی گریتینگ

طراحی و استاندارد گریتینگ

استاندارد گریتینگ از جمله موارد مهم در طراحی این محصول می‌باشد. ابعاد استاندارد گریتینگ آن را در انواع پر مصرف از این محصول قرار می‌دهد. در مشخصات قطعات گریتینگ می‌توان ابعاد گریتینگ را به عنوان یک ویژگی مهم معرفی کرد که توسط سازنده گریتینگ در نظر گرفته می‌شود. در محاسبات گریتینگ وزن و ابعاد مورد توجه بوده و گریتینگ در تبریز در انواع مختلف شناخته می‌شود که قیمت گریتینگ گالوانیزه با توجه به ویژگی‌های فنی موجود در آن مشخص می‌گردد.

 

ابعاد استاندارد گریتینگ

ابعاد استاندارد گریتینگ به صورت بین المللی تعیین می‌شود تا محصول نهایی با بالاترین کیفیت در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد. ابعاد استاندارد گریتینگ با توجه به موقعیت‌های مورد استفاده از آن متفاوت می‌باشد و انتخاب نوع گریتینگ مورد استفاده با توجه به محیط مورد نظر از اصول مهم استاندارد گریتینگ محسوب می‌شود.

ابعاد گریتینگ

ابعاد گریتینگ برای استفاده در صنایع مختلف متفاوت می‌باشد. گریتینگ های تولید شده اعم از فلزی، گالوانیزه و فایبر گلاس دارای ابعاد خاصی می‌باشند. ابعاد گریتینگ از عوامل مهم در تولید و فروش آن می‌باشد. ابعاد گریتینگ با در نظر گرفتن استاندارد گریتینگ در اندازه‌ها و سایزهای مختلفی به تولید می‌رسد. این ابعاد با توجه به کاربردی که دارد توسط شرکت‌های سازنده به تولید می‌رسد.

مشخصات گریتینگ

مشخصات گریتینگ شامل موارد زیر می‌باشد
تسمه باربر: برای طراحی و ساخت گریتینگ در وهله اول در دو سر دهانه بارگذاری و یا ساپورت های مد نظر، نوع تسمه را تعیین می‌کنند که به آن تسمه باربر گفته می‌شود. با توجه به این که بار وارده به گریتینگ در نهایت بر روی تسمه باربر می‌باشد، برای افزایش مقاومت گریتینگ باید به ضخامت، ارتفاع و طول تسمه باربر توجه شود.
رابط گریتینگ: رابط‌ها نقش مهمی در ایجاد شبکه‌های گریتینگ و همین طور تثبیت تسمه‌های باربر دارند و موجب حفظ شکل ظاهری گریتینگ می‌شوند.
چشمه گریتینگ: به فاصله بین رابط و تسمه‌های باربر چشمه گریتینگ گفته می‌شود که تعیین نوع آنها موجب افزایش وزن و یا کاهش وزن گریتینگ می‌شود.

 

محاسبات گریتینگ

محاسبات گریتینگ شامل محاسبه وزن گریتینگ و میزان بار قابل تحمل آن می‌باشد. امروزه برای محاسبات گریتینگ از نرم افزارهای اختصاصی استفاده می‌شود که می‌توان با داشتن مشخصات اولیه گریتینگ، محاسبات گریتینگ را انجام داد.

سازنده گریتینگ

امروزه تعداد شرکت‌های سازنده گریتینگ نسبت به گذشته افزایش یافته است. شرکت‌های سازنده گریتینگ با استفاده از تیم فنی و خود آماده پاسخگویی به نیاز کشور جهت طراحی این محصول با رعایت استاندارد گریتینگ در هنگام تولید می‌باشند.

گریتینگ در تبریز

گریتینگ در تبریز مانند شهرهای دیگر کاربرد بسیاری در صنعت و ساختمان سازی دارد. گریتینگ تولیدی در تبریز نیز به دلیل مقاومت بالایی که در برابر عبور نور و فشار وارده دارد و به دلیل سبک بودن وزن آن جایگاهی ویژه در پروژه‌های ساختمانی و صنعتی دارد.

گریتینگ چیست

برای تعریف مشخص از گریتینگ می‌توان گفت به شبکه فولادی یا فایبرگلاس گفته می‌شود که به دلیل داشتن ویژگی‌های مثبتی مانند مقاومت بالا، امکان عبور نور و هوا، زیبایی ظاهری و قیمت مناسب دارای بیشترین کاربرد جهت پوشش کف (walk way) و پله کارخانه‌ها است و در ساختمان‌های شهری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تماس تلفنی با فلات گرینینگ

آخرین بروز رسانی و آپدیت مطلب در تاریخ ۱۳۹۸/۰۳/۲۱